01.11.2023р. Реалізуємо освітні завдання за темою ”Живемо – поживаємо” підтема “Бережи свій дім”.

1.Доброго ранку, шановні батьки та діти, сьогодні ми з вами поговоримо про дім. Пограйте з дітьми в гру “Впізнай за голосом” та запитайте у дітей, в яких казках вміння впізнавати за голосом допомогло казковим героєм: “Вовк і семеро козенят”, “Троє поросят”, “Рукавичка” та інші казочки. Заспівайте разом із дітьми пісеньку мами козенят і запитайте, для чого цю пісеньку співала мама козенят. 

Обговоріть із дітьми чому люди стверджують думку про те, що “Наш дім нас захищає”. Від чого захищає дім? Чому необхідно бути обережним та не пускати додому чужинців (хто такі чужинці). Нехай діти висловляться. Підкресліть, що бути дома добре і дуже цікаво. 

2.Розгляньте картинку де зображений равлик. 

 

3. Слухання та обговорення казки “Чому равлик ховається” Г. Манів.

-Чи можна сказати, що равлик може завжди пересувається із власною домівкою? 

-Чому це можна стверджувати?

-Навіщо равлику домівка, яка завжди з ним? 

 

4. Давайте спробуємо уявити, що ми різні люди та тварини і завжди ходимо і своєю домівкою (допомогою дітям можуть бути картинки). Вправа “Смішні фотографії” – діти демонструють, як вони пересуваються разом із домівками, називають хто вони та свою домівку. Фотограф їх фотографує, фокусуючи увагу на моментах зручності (звичайний будинок – діти ;хатинка равлика – равлик; гніздечко – пташка; будка – песик; нірка – мишеня; сумка для ноутбука – ноутбук; шафа – іграшки).

5.Запропонуйте поділитися досвідом на тему безпеки дітей вдома і “доповнити” разом асоціативну карту теми. Оголосіть нові слова та правила, які стосуються безпеки дітей (небезпека, трапилось, запобігти, чужі люди, рідні люди, живуть поряд, знайомі, слухняний).

 

6.Загадайте загадку: Хто найпершим входить у дім, а потім усі хвостиком за ним? Обговоріть із дітьми відгадку та запропонуйте роздивитися кілька різних ключів (за формою, кольором, матеріалом).

Набір розвивальних завдань. Картка №22 

 

Вихователі: Ніколаєнко І.А., Скідан В. М. 

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *