04.05.2022р.Реалізуємо освітні завдання за темою ” Життя лісу”, підтема “Чарівний ліс”.

Добрий день, шановні батьки.

Сьогодні ми запрошуємо вас погратися разом з дитиною і краще пізнати світ природи.

1. Запропонуйте дитині дидактичну гру “Знаю – не знаю”, в якій дитина  познайомиться із життям дерев. Запитайте:”Чи дихає дерево? “

В залежності від відповіді “знаю – не знаю”, повідомте, що дерево дихає через листя та запропонуйте перетворитися у дерево та подихати самим. Дайте дитині папірець у вигляді листочка і попросіть, щоб вона вдихнула носиком повітря в себе, а потім видихнула на листок-Ти ніби деревце, яке дихає через своє листячко.

2. Запитайте у дитини: -Чи п’є дерево воду?

Запропонуйте їй стакан з водою та покладіть туди трубочку(соломинку).

-Уяви, що трубочка – це коріння дерева, а ти – це дерево. Деревце хоче пити. Випий воду через “коріння-трубочку”. Ось так п’є дерево воду. (Знайдіть з дитиною коріння на ілюстрації. Покажіть та назвіть решту частин дерева).

3. Запропонуйте дитині відгадати загадки про дерева.

4.Запитайте у дитини:

-А чи є день народження у дерева?

-Як впізнати, скільки йому років?

Зверніть увагу на спил дерева з видимими кільцями.

Поясніть, що кожне кільце і є один рік життя дерева. Порахуйте кільця дерева і дізнайтеся, скільки йому  років.

5. Розкажіть дитині, що дерево – це найвищий поверх лісу. запитайте у неї, хто живе на цьому поверсі.

Запросіть дитину послухати звуки лісу і згадати, яких пташок можна почути у весняному лісі.

6. Запропонуйте дитині виконати завдання в картці №79.

Вихователі: Населевська Г.М., ІстифєєваА.В.