12.05.2022р. Реалізуємо освітні завдання за темою: “Час: зима-літо; весна-осінь”

Завдання 1.

Шановні батьки, прочитайте дитині  віршик Світлани  Гарбуз «Одягайся відповідно до погоди»

Коли сонечко у небі

Добре гріє, то не треба

Кофти теплої вдягати,

Шубу також слід сховати.

І не хмарно, й не дощить,

Куртка теж хай полежить.

Будеш бігати, стрибати

І на сонці засмагати.

Згідно з погодою вчись одягатись,

Холоду й спеки не треба лякатись!

Розгляньте сюжетні картинки дітей у зимовому та літньому одязі, спонукайте дитину знайти відмінності між зимовим та літнім вбранням.

Завдання 2.

Пограйте з дитиною у гру-веснянку «Ластівко». Залучайте до гри братиків та сестричок.

Діти йдуть по колу та промовляють:

Ластівко, ластівко, де ти літала? Де ти бувала?

-За морем літала, весну шукала.

Несу весну, весну-красну.

Запросіть дітей перетворитись на пташок. На підлозі розкладіть обручі за кількістю дітей. Під мелодійну музику пташки літають по всій галявині, клюють зернятка, чистять пір’ячко тощо. Коли музика закінчується, пташки ховаються в обручі (гніздечка).

Завдання 3.

Запросіть дитину зліпити жайворонка з солоного тіста.

Для цього дитина розкачує товсту ковбаску та закручує  її вузлом, витягує маленький кінець –це голова, довгий кінець-хвіст, його потрібно стекою поділити на 2 кінчика. Двома пальцями на голівці сформуйте дзьобик.

Завдання 4.

Пограйте разом з дитиною в дидактичну гру «Пори року» https://www.youtube.com/watch?v=lX_-XUYidBg

Завдання 5.

Зробіть з дитиною психогімнастику «Я – квітка».

Запропонуйте дитині уявити себе квіткою. Увімкніть спокійну музику та читайте текст, а дитина хай рухами відтворить його зміст.

«Я — квітка. Я зовсім легенька. Я повільно-повільно росту, під­німаюсь. Я прокидаюсь від чудового сну. Я розкриваю свої тонень­кі, ніжні пелюстки, я вмиваю пелюстками обличчя.

Я — квітка. Мої пелюстки граються з вітром. Вони танцюють із ним, кружляють у вальсі. Я танцюю і дарую свої пахощі не­бу, сонцю, землі і людям».

Завдання 6.

Виконайте завдання в Книзі малюка на сторінці 58-59

Підготували вихователі:  Іщенко О.М., Трохимчук О.І.