23.03.2020р.- Я мрію! Я хочу!

1.Шановні батьки,пограйте з дітьми у гру ” Здогадайки”:  запропонуйте намалювати руками в повітрі свою мрію або своє бажання.
Розпитайте у дитини, хто має докладати зусилля, щоб досягти бажаного.

Запропонуйте дітям  продовжити речення : ” Я хочу, щоб у мене було багато…”, ” Я хочу , щоб мені подарували…” , ” Я хочу завжди мати…”

2.Прочитайте байку Федра ” Відповідь”.

Одного разу маленьке курча запитало у великого півня:

-Чому у чаплі  довгий дзьоб, а у мене зовсім маленький?

-Відчепись!

-Чому в зайця довгі вуха,  а у мене навіть малесеньких немає?

-Не чіпляйся!

-Чому в кішки м’яка красива шубка, а у мене якийсь противний жовтий пух?

-Відійди, кажу! Замовкни!

-Чому навіть маленьке цуценя вміє вертіти хвостиком, а у мене ніякого хвостика немає?

-Та відчепись же ти!- гримнув на нього півень.

-Чому в цапка є ріжки, а у мене навіть поганих ріжків немає?

-Перестань! Йди геть!

-Усе відчепись…геть…перестань! Чому всім маленьким дорослі відповідають на запитання , а ти ні,- пропищало курча.

-Тому що ти не запитуєш, а просто всім заздриш! – сердито відповів півень. І це була чиста правда.

Питання для обговорення:

1.Як ви вважаєте, чому курча все хотіло як у інших або заздрило?

2.Давате заплющимо очі й уявимо, що було б, якби всі бажання його здійснились: довгий дзьоб, хутро як у кота, хвіст цуцика, ріжки козеняти,- і все це на маленькому пухнастому курчаті?

3.Чи впізнала б його мама- квочка?

3.Виконайте завдання № 1 у Книзі дошкільника( ст .26). Прикрасьте яйце – райце візерунком чи орнаментом.

Розгляньте  світлину  із зображенням  Музею Писанки в м. Коломия.

-Що може розміщуватись в цій будівлі? Яку форму має частина будівлі, що знаходиться  по центру? Як оздоблено цю частину будівлі?

Вихователь Трохимчук О. І.

4.В Альбомі з художньо- творчої діяльності запропонуйте дітям намалювати поверхню невідомої планети штампиками із зім’ятого паперу ” Фантастична подорож”.

-Створи фантастичну картину. Назви цей невідомий світ та розкажи свою історію про нього.

5.Пограйте з дитиною в мовленнєві ігри:

” Один – багато”

Утворити  від поданих слів множину: письменник — письменники; школа — школи; художник — художники; село — села; музикант — музиканти; пісня — пісні.

«ЩО ПОТРІБНО?»

Скласти речення, даючи відповіді на запитання. — Чим їдять? (Їдять ложкою, виделкою) — Чим ріжуть? (Ріжуть ножем) — Чим наколюють? (Наколюють виделкою) — Із чого їдять? (Їдять із тарілки, блюдця).

6.Комунікативна ситуація «Поміркуй»

Діти мають відповісти на запитання: Як можна цікаво гратися керамічним іграшковим посудом? Які змагання можна влаштувати використавши дзигу? Які іграшки можна використати для організації театру? Іграшка – це лише дитяча забава? Книга – це іграшка? Чому солом‘яними та глиняними іграшками треба гратися дуже обережно?

7.Запропонуйте дитині зліпити рибку з пластиліну, користуючись зразком

8. Повторіть з дітьми дні тижня, їх послідовність.

-Який сьогодні день тижня? Який був вчора? Який буде завтра?

Прочитайте вірш Степана Жупанина ” Хто молодець”

Вранці ми із добрим ділом
Привітали понеділок.
Ніченька настала скоро,