14.02.2024р.Реалізуємо освітні завдання за темою “Веселі малята- здорові хлоп’ята (здоровий дух).” Підтема: ” Раз, два- я здорове маля!”

1.Доброго ранку, шановні батьки і діти. Запропонуйте дитині подумати і визначити, що вона любить. Поясніть, що улюблені речі, події, близькі люди- все, що приносить радість у життя, піддживлюють позитивний настрій кожної людини. Акцентуйте, що дуже важливо розумітими, що саме ми любимо навколо себе улюбленi запах, страва, іграшка, колiр, гра, пісня, вид  спорту, тварина, квітка та ін.

2.Роздайте дитині  папірці у вигляд пелюсти ромашки.

Озвучуйте завдання «визначити, що саме ви любите. Далі надайте інструкцію дітям: визначте щось своє улюблене (предмет подію, істоту, усе, що забажаєте) і намалюйте на пелюстці. Назвіть для всіх свої уподобання та покладіть пелостку із зображенням до чарівної ромашки. За бажанням дитина презентуює пелюстки «Моя улюблена тварина», «Май улюблений вид спорту», «Мій улюблений колір». Квітку настрою можна розмістити біля  плакату з теми “Здоров’я” та зробити висновок, що позитивні емоції підживлюють здоров’я людини.
3. Подаруйте гарний настрій та позитив один одному.

Це можуть бути приємні дрібнички, іменні привітання, обійми, посмішка, слова підтримки. Запитайте у дітей, як ми дізнаємося про настрій людини. Після відповідей роздайте смайли із піктограмами, із зображеннями різних емоцій. Перед тим, як кожна дитина назве настрій та причину саме такого настрою, який показує піктограма, нехай наслідує побачене.
4. Познайомте дитину із словом «Позитив”.

Розкажіть історію про Позитивчика, Запитайте у дитини, як вона зрозуміла, що означає слово позитив і як його подарувати або відчути.
5. Обсудіть з дитиною  презентацію «Міміка».

Нехай дитина назве  настрій,  який зображено у мімічних образах пропонованих презентацією. Опишіть кожний з мімічних образів разом (вигляд рота, очей, брів) Пограйте у парах у гру “Вгадай мій настрій» – дитина  обирає мімічну картинку та показує її зображення власно. Коли дитина надає варіанти вiдповiдей, показують картинку.
6. Запитайте у дитини, як вона гадає від чого може залежати настрій. Нехай дитина наведе приклади як її настрій змінювався. Проговоріть яким чином поганий настрій можна змінити на хороший Пограйте у гру: Люстерко.
7. Разом з дітьми порахуйте складові здорового вигляду людини. Гра «Раз, два – я здорове маля”(посмішка, осанка, гарна мова, позитивне спілкування, завзяття).
Набір розвивальних завдань, Картка №

Виховавтель: Валентина СКІДАН.