15.04.2020р.-Гайморит у дітей

Гайморит – це захворювання, до якого у людини немає імунітету, а значить, перехворіти їм за все життя можна неодноразово.

Чому виникає гайморит у дітей?

    Найчастіше гайморит у дітей є наслідком запущеного нежитю, при якому інфекція з дихальних шляхів переходить в гайморові пазухи і призводить до запалення їх слизових оболонок. Згідно зі статистичними даними, близько 5% дитячих ГРВІ закінчуються гайморитом.

Але причиною цього захворювання може стати не тільки застуда. Аденоїди, поліпи або вроджене викривлення носової перегородки теж нерідко провокують розвиток гаймориту. Справа в тому, що всі ці стани викликають порушення дихальної функції, внаслідок чого виникає застій слизу і подальше запалення.

Гайморит у немовлят, організм яких ще не здатний повноцінно протистояти інфекціям, може виникнути після затяжної хвороби. Крім того, набагато частіше, ніж інші, від гаймориту страждають діти-алергіки.

Симптоми гаймориту у дітей

Зазвичай першим симптомом гаймориту у дітей є підвищення температури тіла. Малюк вередує, стає млявим, відмовляється приймати їжу. Але оскільки всіма цими ознаками може супроводжуватися і звичайна застуда, завдання батьків в такій ситуації – не пропустити перші тривожні «дзвіночки» і своєчасно проконсультуватися з лікарем. Розглянемо основні симптоми, наявність яких дозволяє припустити, що у дитини дійсно почався гайморит:

  • Головний біль, особливо гостро проявляється вечорами або після різких нахилів голови;
  • Больові відчуття в області носа і гайморових пазух;
  • Утруднене дихання і закладеність вух.

Методи лікування гаймориту у дітей

Таке серйозне захворювання, як гайморит у дітей, як правило, лікується в умовах стаціонару. В першу чергу лікарю слід визначити природу недуги (бактеріальну, вірусну, посттравматичну, алергічну) і тільки потім призначати терапію. Але в будь-якому випадку боротися з гайморитом слід комплексно.

Коли призначають антибіотики при гаймориті дітям?

Згідно загальноприйнятій практиці, антибіотики при гаймориті дітям і дорослим виписують в тих випадках, коли лікування захворювання усіма іншими методами протягом перших 10 днів не дало результатів. Препарати цієї групи пригнічують розвиток патогенних бактерій, що провокують запальний процес в організмі хворого. Багато сучасних антибактеріальні засоби останнього покоління здатні позбавити дитину від гаймориту швидше, ніж всі інші засоби разом узяті.

Однак тут необхідно пам’ятати про те, що не завжди антибактеріальна терапія є доцільною. Зокрема, антибіотики ефективні в боротьбі із захворюваннями бактеріальної природи, але при цьому абсолютно даремні при вірусних інфекціях (ГРВІ, грип).

 Профілактика гаймориту у дітей

   Якщо головна причина гаймориту порушення носового дихання, оптимальним рішенням стане усунення першопричини проблеми: видалення поліпів або аденоїдів, корекція носової перегородки. Щоб підвищити опірність до інфекцій, педіатр може призначити дитині імуномодулюючі препарати. Очистити навколоносові пазухи від бактерій допоможуть регулярні промивання носа морською водою або фізіологічним розчином.

У будь-якому випадку пам’ятайте, що при найменших підозрах краще показати малюка лікарю. Чим раніше вдасться діагностувати хворобу і почати терапію, тим сприятливіші буде результати. Легкі форми гаймориту у дітей прекрасно лікуються препаратами місцевої дії і не вимагають прийому антибіотиків або хірургічного втручання.

 

Матеріал підготувала

сестра медична старша

Яковченко Ірина Іванівна

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *