16.04.2020р.-Розвиток дрібної моторики рук у дітей дошкільного віку

Поняття «дрібної моторики» відомо кожній мамі, але що це таке насправді, мало хто уявляє. Між тим, розвиток дрібної моторики рук стимулює розвиток мови і мислення у дітей. Тому вкрай важливо приділяти достатню увагу з ранніх років крихти.

Що таке дрібна моторика і для чого вона потрібна

Під виразом «дрібна моторика» розуміється рухливість і вправність дрібних м’язів на кистях рук. Чим краще розвинена ця моторика, тим краще буде у малюка пам’ять, логіка, мова і мислення.

Справа в тому, що в корі головного мозку зони, що відповідають за рух пальців рук і розвиток мовленнєвого апарату, розташовані дуже близько. Стимулюючи дрібну моторику, в корі головного мозку активізуються і ті процеси, які пов’язані з розвитком інтелектуальних і мовленнєвих здібностей.

Коли малюк ще зовсім маленький, мама бере його долоні і обережно розминає його пальчики по кілька хвилин на день. Поступово додаються масажні рухи, не складні пальчикові вправи, ігри та інше. Коли малюк трохи підросте, йому слід давати чіпати на дотик різні поверхні, що відрізняються по своїй текстурі. Можна грати з ним в пісочниці, пропонувати в якості гри пришиті до тканини гудзики (наприклад, на розвиваючому килимку). Чим більше поверхонь опанує дитина у цей період, тим краще буде для його розвитку. Коли дитина подорослішала, з ним можна грати в різні корисні ігри.

Матеріал підгогтувала

сестра медична старша