16.11.2023р.- Реалізуємо освітні завдання за темою «Етикет-правила культурного спілкування» (підтема «Створення і презентація КНИГИ ГАРНИХ МАНЕР»)

1.Шановні батьки, запропонуйте дитині записати слово ГАРНІ МАНЕРИ i поговорити, кого чи чого стосуються ці слова – людей, тварин, оточуючих предметів. Манери – це про мовлення, поводження, зовнішній вигляд чи про все разом? Звідки маленька дитина чи людина в іншій країнi може дізнатися про загальні правила залишатися вихованою? Хто або що їй у цьому можуть допомогти? Запропонуйте разом створити такий довідник для того, щоб пам’ятати про важливі правила.

2.Спочатку дитина разом з вами може у різний спосіб виготовити підпис для оформлення обкладинки книги «КНИГА ГАРНИХ МАНЕР». Можна зліпити букви з пластиліну чи вирізати їх з кольорового паперу або скрутити із серветок і прикрасити заготівками книгу. Перегляньте разом картинки.

Допоможіть дитині визначитися, де, в чому і яким чином проявляються гарнi манери, щоб визначитися з тематикою сторінок. Це може бути так: одяг і взуття; зачіска; гігієна; гарні манери за столом; порядок навколо; у транспорті; в магазині; в лікарні; в театрі; дорослі і діти; люди і тварини; дружньо до природи.

3.Перегляньте разом із дитиною мультфільм про Попелюшку, обговоріть, які дії, елементи зовнішності персонажiв казки не вiдповiдають гарним манерам, їх не варто повторювати. Поміркуйте разом із дітьми, чому гарні манери повинні бути не лише ззовні, а й у свідомості та звичках людини.

4.Проведіть пальчикову гру «Миєм ручки»

5.Запропонуйте дітям, з набору предметних картинок (за відсутністю потрібних дитина може ïх намалювати) відібрати те, що може знадобиться в оформленні сторінки книги. Допоможіть дитині сформулювати головні правила прояву гарних манер у кожному виокремлену напрямі: про що треба пам’ятати, що є гарно і що навпаки, які поради можна дати читачам книги.

Підготувала вихователь  Олена Іщенко

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *