19.01.2024р. Реалізуємо освітні завдання за темою «Все повертається тобі» (підтема «Радість у подарунок»)

1.На початку заняття  запропонуйте вправу «Я хочу тобі подарувати» по черзі діти мають повідомити комусь, кого вони обрали, який подарунок вони мрiють подарувати чи вже можуть це зробити. Попросіть починати фразу словами «Дорогий друже, я мрію подарувати тобі… або дарую тобі… (побажання, комплімент, посмішку, пісню, якусь послугу: що я можу для тебе зробити прямо тепер). По закінченні вправи запитайте, якi з подарунків більше зігрівають душу.

2.Запросіть дитину до полілогу «Подарунки для природи i вiд природи». Уточніть, як дитина розуміє, про що йдеться. Разом з поміркуйте над твердженням: «Менi природа може дарувати приємне, а я ïй – навряд». Як приймати подарунки від природи? Яку послугу можна подарувати природi? Подарунок для когось – це тягар чи втiха?

3.Сприймання художнього твору К.Дудник «Подарунок для мами»

Запитання до бесіди: Що відбувається на картині?

Що ти бачиш тут такого, що дозволяє тобі так думати?

Що ще відбувається на картині?

Що можна сказати про цих людей?

Що можна сказати про те, де це відбувається?

Які подарунки для мами готують діти?

4.Після обговорення репродукції картини «Подарунок для мами», запросіть дитину до художньо-продуктивної діяльності з виготовлення подарунків. Запропонуйте дитині подумати про  дорогих  їй людей-близьких, рідних, друзів. Нехай спробує виготовити об’ємну листівку  у вигляді тваринок: аркуш кольорового картону (паперу) зігнути навпіл, олівцем намалювати контур і вирізати половинку силуета тваринки. Розкласти аркуш і домалювати деталі – очі, вушка та ін.

5.Пограйте в дидактичну гру «Скринька подарунків»

Підготувала Олена Іщенко