24.05.2022р.Реалізуємо освітні завдання за темою:”Людина працею славна”(підтема:”Хто такий художник?”

Доброго дня, шановні батьки та діти!

Сьогодні ми продовжимо працювати над темою «Людина працею славна».

Ми маємо надію , що ваш малюк уже зрозумів, що існує безліч професій, але серед них ще є і творчі професії.

Щоб стати художником, письменником, артистом, музикантом, потрібно володіти обдарованістю і хорошим уявою.

Поговоріть з дитиною про людей, у яких є дивовижна здатність до малювання. Таких людей називають – художниками.

Це дуже важлива професія, художники малюють картини, зображують те, що бачать і знайомлять нас.

“З тим, що ми не помічаємо,

Пружний подорожник,

І кисті Іван – чаю,

Cиняву річкову,

Й поле золоте,

Всю красу земну.

Відкриє нам художник!”

З’ясуйте чи любе дитина малювати?

– Чим саме малювати і на чому?

Повідомте , що наші далекі предки теж дуже любили малювати. Хоча у них не було ні паперу, ні полотна, ні олівців. Люди кам’яного століття наносили свої малюнки на гладкі поверхні великих каменів і скель. З дивовижною точністю і виразністю вони зображували диких звірів: оленів, кабанів, мамонтів, а так само сцени полювання. Свої малюнки вони висікали кам’яними зубами і сокирами, іноді застосовували природні фарби – соки деяких рослин. Творіння цих художників збереглися і до наших днів, які зберігаються в музеях. Ми можемо сміливо сказати, що мистецтво прийшло до нас з глибокої давнини і народилося разом з людиною. Людям в усі часи хотілося відобразити в малюнках найяскравіші враження життя, зобразити навколишній світ.

– Запитайте, чим можна ще малювати крім олівців та фломастерів?

(Фарби, гуаш, кольорову крейду).

Найчастіше художники на своїх картинах малюють рідну природу: луки, поля, річки, веселку – такі картини називаються «Пейзаж».

«Якщо бачиш на картині річка намальована, чи ялинка,

Чи садок, поле та шалаш

То подібна ця картина , називається –  пейзаж!»

Розгляньте з малюком картини: В. Яценко «Рідні лани»

, «Дніпро восени» С. Шишко.

– Ми з тобою пробували  смачні цукерки «Ведмедик клишоногий»?

Не дивуйся, адже розмова у нас йде про художників?

На обгортках цукерок зображена ведмедиця з ведмежатами. Це репродукція з картини чудового художника І.І. Шишкіна «Ранок у сосновому лісі».

– Як ти думаєш, що зображують художники-портретисти на своїх полотнах? (Портрети людей).

– Подивися, художники малюють не тільки людей, а й намагаються передати зовнішній вигляд людини, розкрити його характер, показати настрій.

«Якщо бачиш , що з картини поглядає хтось на нас,

Чи пілот, чи балерина, чи Миколка твій сусід.

То звичайно ця картина називається – портрет!»

Продовжіть розповідь :так само на своїх полотнах художники зображують предмети домашнього вжитку: фрукти, овочі, показуючи нам їх красу – така картина називається «Натюрмортом».

«Якщо бачиш на картині чашку кави на столі,

Чи то в глечику компот, чи троянду в кришталі,

Чи то грушу , чи то торт. Або всі предмети зразу-

Знай: це звичайно натюрморт!»

Розгляньте з дитиною картини Н. Білокур «Сніданок» та «Богданівські яблука»

Запитайте – Чи подобається дитині розглядати яскраві нарядні книжки з картинками?

– Чим вони йому подобаються?

Художники, які прикрашають дитячі книжки ілюстраціями, називають «Художниками – ілюстраторами».

Запропонуйте малюку пограти в відео гру « Помилки хадожника» на розвиток логічного мислення.

Вправа «Допоможи художнику зібратися на роботу. Вилучи зайвий предмет.»

Гра «Що наплутав художник».

Розгляньте з малюком серію картинок із «перекрученим» сюжетом ,і  знайдіть, що наплутав художник.

Запропонуйте дитині сьогодні стати художником.

Вправа «Я – художник». Для роботи вам знадобиться : 2 аркуші білого паперу, фарби, кісточка ,стаканчик з водою.

На аркуш паперу  нанесіть ляпки фарбою, поверх накладають чистий аркуш. Ляпки мандрують з одного аркуша на інший. Дайте час дитині розглянути ці плямки, визначити на що вони схожі і домалювати деталі яких не вистачає (лапки у жучка, пелюстки у квітки і т. д.), або просто разом назвіть те, що побачили.

Коли ви закінчите свою роботу, ми з вами влаштуємо виставку ваших робіт, і ви розповісте, що ж ви намалювали. Не забудьте прислати фото вашої творчої роботи.

Бажаємо приємного спілкування з дитиною.

Вихователі: Гнойова Т. П., Грицюк Т. І.