30.11.2023 Консультація для батьків «Зимові ігри для дітей і батьків»

У багатьох діточок зима – улюблена пора року, і недарма, адже тільки взимку випадає сніг і можна пограти в стільки веселих дворових ігор. Вітер і мороз тільки додають запалу.

Зимові рухливі ігри на вулиці для малюків цікаві та корисні, але вимагають контролю з боку дорослих, щоб дитина не переохолодилася і не захворіла. Рекомендується чергувати активні ігри з більш спокійним проведенням часу на свіжому повітрі.

Ліпимо снігову бабу

Різні скульптури зі снігу – не менше улюблене заняття у дітвори, традиційна фігура, звичайно ж, сніговик. Це ноги, це тулуб, а ось і голова. Гудзики, камінчики, морквина, мітла і відро – без них жодна снігова баба обійтися не зможе. Хто як може, вносить посильну допомогу: хто додому за морквиною, хто рвати гілки на мітлу і палити вогнище на вуглинки, з відром, звичайно, складніше, але дитяча фантазія і з цим впорається. Радимо прикрасити сніговика за допомогою звичайної гуаші. А щоби снігова баба простояла як можна довше, облийте її холодною водою. Вона дуже швидко вкриється міцною крижаною кіркою.

«Снайпери»

Які зимові ігри на свіжому повітрі можуть обійтися без улюбленої забави багатьох поколінь – сніжок? Поєднати приємне з корисним і зробити дитячі зимові ігри на вулиці більш безпечними допоможе гра «Снайпери». В якості мішеней використовуються намальовані кола на паркані або стіні будівлі. Щоб ускладнити завдання, можна запропонувати метання сніжок на час або по черзі правою і лівою рукою. Змагатися у влучності також можна шляхом збивання розставлених на невисокій стінці або сніжному валу цілей.

«Слід у слід»

Відмінним варіантом рухливої та в той же час досить мирної зимової гри для дівчаток служать незвичайні наздоганялки «слід у слід», грати в яку можна на свіжому снігу. Урізноманітнити і дещо ускладнити банального квача можна оригінальною умовою гри: той, хто наздоганяє, повинен переслідувати втікача, ступаючи строго слід у слід.

Золоті горішки

Для цієї гри досить двох гравців. Заздалегідь оберніть фольгою волоські горіхи. Кожному гравцеві видається велике цебро, зав’язуються очі. Маленькі золотошукачі починають збирати «золото» якомога швидше, а горішки вже розсипані на снігу. За командою збір припиняється, хто зібрав більше — той і переміг.

Сніговий дартс

Діти так люблять кидатися сніжками, а що, якщо влаштувати їм справжні змагання зі стрільби в ціль? Особливо така забава сподобається хлопчикам, грати в неї можна удвох, наприклад, з татом. Створіть мішень на стіні, окресливши її крейдою і кидайте сніжки, хто потрапив ближче до мети — той і переміг.

Сніговий футбол

В улюблену дворову гру всіх хлопчаків можна грати і взимку, правда , бігати по снігу набагато важче, ніж по траві. Для гри знадобляться дві команди хлопців, знайти їх можна на будь-який дитячому майданчику. М’яч, ворота, і рівна поверхня — все, що потрібно. А якщо в якості воротаря буде тато, то футбол стане ще цікавіше.

Перетягування санок

Веселі зимові ігри та забави не виключають спортивних змагань на кшталт перетягування каната. Особливості погоди дозволяють дещо урізноманітнити умови змагання і перетягувати не канат, а один одного, сидячи на санках. Для гри знадобиться пара санок, мотузка і намальоване коло, діаметром приблизно 1 м. Санки з’єднуються мотузкою і встановлюються по обидві сторони від кола. Суперники сідають на санки і за командою намагаються втягнути санки супротивника в коло, при цьому дозволяється тільки відштовхуватися ногами від землі, не допомагаючи собі руками.

Перегони на санчатах

Варіацією санної естафети для дітей взимку є перегони на санках, у яких використовуються найнеймовірніші способи пересування: традиційне катання парою, самостійне пересування на санках сидячи верхи і відштовхуючись ногами або лежачи на животі та відштовхуючись руками. Такі активні зимові ігри для школярів чудово розвивають силу і витривалість.

Якщо ваш малюк ще малий, щоб грати в космонавтів або сніговий футбол, то пропонуємо вам кілька дуже простих ігор:

  • Ліпити пасочки можна і зі снігу, не прибирають далеко набір для пісочниці і лопатки.
  • Навчіть малюка грати в сніжинки: покажіть, як повільно кружляють, а потім плавно падають сніжинки, нехай малюк повторить цей поступ.
  • Зима і літо: провідний повідом ає, що на вулиці літо — дітки бігають і веселяться, а коли настає зима — все завмирають на місці. Хто переплутає — той вибуває з гри.


Малюнки на снігу
Немає нічого простіше, ніж малювати на піску, але можна робити це і на снігу. Знайдіть для малюка тонку гілочку і покажіть, які химерні візерунки можна створювати, водячи їй по снігу.

Досліджуємо сніжинки
Ви ніколи не бачили, як красива маленька сніжинка, навіть дивуєшся як природа могла створити таку красу в мініатюрі. Вручите малюкові лупу з високим ступенем збільшення, нехай і він помилується сніжинками.

 

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *