24.08.2022р.-Тема: “Моя країна- Україна”

Доброго дня, шановні батьки і малята.

Сьогодні наш народ відзначає велике свято – День незалежності України.

Ми вітаємо Вас з святом.

І наше заняття буде про нашу рідну і незламну  країну-Україну.

“Моя країна – Україна”

Мета: збагачувати знання дітей про те,що наша Батьківщина – Україна, люди, які живуть в Україні-українці; ознайомити з державними символами (гербом, прапором, Гімном ) України,символічним значенням кольорів прапору та тризуба; учити правилам поведінки при використанні державної символіки; формувати бажання якомога більше дізнатися про свою Батьківщин;розвивати інтерес до України, бажання спілкуватися рідною мовою, національну свідомість; виховувати шанобливе ставлення до державних та народних символів; любов до рідного краю, повагу до українського народу, гордість та красу і велич нашої Батьківщини.

Як зветься наша Батьківщина?

Так, наша Батьківщина це Україна.   Україна — край, де ми народилися живемо, де жили наші предки. Україна – це Батьківщина для всіх людей, які живуть на її території. Україна – наша земля, наш рідний край. Україна…вона в усьому, що нас оточує: в річках, в морях, в горах, в містах, в зорях, у кожному камінчику, деревці. Україна – це й зелена трава у дворі вашого дому, по якій можна бігати, сидіти, лежати й дивитись на небо, як там пливуть білесенькі хмаринки. Усе це — наша Батьківщина. Україна — мирна держава, її народ хоче жити в мирі.  Україна — країна  багата  і вільна. Ми називаємо Україну нашою Батьківщиною. Батьківщина – це найкраще і найдорожче  місце  у світі. Усі ми любимо українську  співочу  мову, прекрасних наших людей, чарівну природу, щедру землю. Людей які   живуть   на  Україні  називають українцями. Любов до Батьківщини оспівували і у віршах, і в піснях. Прослухайте вірш про нашу Батьківщину.

Я живу на Україні,

Де річки, озера сині, –

Чиста в них вода, прозора,

Найгарніші наші міста,

Найгарніші наші села,

Люди мудрі і веселі,

Хати білі, чепурненькі,

Діти всі такі гарненькі…

Всі сади таки плодючі,

Огороди всі родючі.

Наша,Україно мила.                                                                                                                                                                                                                                     

 Слухання легенди «Брати»

Колись дуже давно жила жінка, яку звали Україна, і мала вона трьох синів. Росли вони чесними, сміливими, дуже любили свою матусю. Виросли і вирішили піти у світ.

«Що ж, – говорить мати, – ідіть, сини, та пам’ятайте рідну домівку». І дала старшому золоту корону з трьома промінцями: воля, честь, свобода, щоб в далекім краю зігрівала вона серце.

Минув час, і завдяки своєму розуму став старший син великим князем. Трипроменева корона зігрівала людей і вела їх уперед, вказувала шлях до кращого життя. А звали старшого сина … (Герб Тризуб).

– Збирається в дорогу середній син. Дала йому мати синьо – жовтий одяг, що виткала із ниток блакитного неба та золотого пшеничного колоска.

Він здіймався у височінь, бачив усіх, хто потребував допомоги, захищав від злих сил, прославляв свою неньку добрими справами. А звали середнього сина … (Прапор).

Третьому синові мати подарувала чарівний голос. Він так гарно співав, що люди впізнавали в ньому матусин голос. Він оспівував свою рідну землю, повноводні ріки, славних людей. Його пісня була урочистою. Хто її слухав, підводився і віддавав честь матері, яка виростила таких синів. Як звали наймолодшого сина … (Гімн).

– Люди впізнавали їх, говорили, що це – сини неньки – України. Брати прославляли свій рідний край, Батьківщину. І там, де вони проходять, завжди звучить урочиста пісня.

– Ось така легенда про трьох братів.

Обговорення легенди.

– Як звали матусю з прослуханої легенди?

– Скількох синів вона мала?

– Як звали старшого сина?

– Як звали молодшого сина?

 

Вивчіть вірш.

Рідний край

Красивий, щедрий, рідний край
І мова наша солов’їна.
Люби, шануй, оберігай
Усе, що зветься Україна.
Платон Воронько

Пропонуємо Вам виготовити цікавий, яскравий колаж:

“Символ незележної України”

 

Вихователь: Грицюк Т.І.

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *