25.03.2020р.-Міфи про коронавірус

 

                      

 

Чи можуть домашні тварини поширювати 2019-nCoV?

На даний момент немає доказів того, що домашні тварини, зокрема собаки чи коти, можуть заражатися новим коронавірусом. Однак завжди варто мити руки з милом після контакту з домашніми тваринами. Це захищає вас від різних поширених бактерій, таких як кишкова паличка та сальмонела, які можуть передаватися між домашніми тваринами та людьми.

Лише люди похилого віку можуть заразитися на коронавірус, чи молоді люди також у зоні ризику?

Люди будь-якого віку можуть заразитися новим коронавірусом (2019-nCoV). Люди похилого віку та люди із вже існуючими захворюваннями (такими як астма, діабет, хвороби серця) схильні до підвищеного ризику розвитку важких форм коронавірусної інфекції.

ВООЗ радить людям будь-якого віку вживати заходів для захисту від вірусу, наприклад, дотримуючись належної гігієни рук та дихання.

Чи є якісь конкретні ліки для профілактики чи лікування нового коронавірусу?

На сьогоднішній день не існує конкретних ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу (2019-nCoV).

Однак, інфіковані вірусом повинні отримувати належну підтримку для полегшення та лікування симптомів, а важкохворі повинні мати належну додаткову підтримку. Наразі проводяться дослідження конкретних методів лікування, які мають спочатку пройти клінічні випробування.

Гаряча ванна вбиває коронавірусну інфекцію?

Якщо людина прийматиме гарячу ванну, це жодним чином не вплине на вірогідність її зараження коронавірусною інфекцією.

Коронавірус передається через укуси комарів?

Немає жодного підтвердженого факту того, що новий коронавірус може передаватися комарами. Новий коронавірус – це респіраторний вірус, який поширюється через краплі, що утворюються, коли інфікована людина кашляє або чхає, або через краплі слини або виділення з носа.

Часник запобігає зараженню коронавірусом?

Часник – це здорова їжа, яка може мати деякі протимікробні властивості. Тим не менш, немає даних про те, що вживання часнику захистило людей від нового коронавірусу.

Коронавірус емігрує з бананами?

З самого початку появи коронавірусу в інтернеті поширювались повідомлення, що ним можна заразитися через банани чи інші фрукти. Це фейк. Жодних доказів про такі зараження не було. Крім того, вірус передається повітряно-крапельним шляхом від людини людині. Ймовірність того, що штам COVID-19 зможе існувати поза організмом більше 2 діб, зводиться майже до нуля.

Матеріал підготувала

сестра медична старша

Яковченко Ірина Іванівна

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *