25.10.2023р-Реалізуємо освітні завдання за темою “Правила для порядку в житті” (підтема “Правила для здоров՚я”)

1.Вправа «Сіамські близнюки» (поясніть про кого так говорять); з՚єднайтесь з дитиною долоньками і з цього моменту дійте як єдине ціле: виконайте рухи для рук, тулуба. По закінченні запросіть поділитись враженнями від спільної дії в парах.

2.Продекламуйте вірш «Правила для здоров՚я» Надії Красоткіної і попросіть дитину після уважного слухання,  назвати правила, про які йшлося у вірші.

Будь розумниця, дитинко,

І здоров՚я бережи.

У кишені май хустинку

Й слів поганих не кажи.

Руки з милом мий щоденно

Після гри і до їди.

Та життя сприймай натхненно

Будь здоровою завжди!

Розпитайте, чи дитина дотримується цих правил.

3.Запросіть дитину зобразити в пантоміміці «Осіннє дерево» різні види дерев (клен, тополя, берізка, дуб, ялинка), різні стани і настрої дерева в різні періоди і за різної погоди (вітряно, дощить, сонячно, пташки співають, пташки відлетіли); що відчуває дерево у різну погоду – відтвори його стан рухами і жестами. Наприкінці розпитайте дитину, чому ці вправи можна вважати корисними для здоров՚я.

4.Запросіть дитину розглянути етапи розвитку рослини, обговорити зміни, що відбуваються. Доведіть до дітей, що все живе у природі (дерева та інші рослини) потребує догляду і піклування (коли дерево нищать- йому боляче, коли поливають і піклуються, люблять – воно дякує здоров՚ям і квітами чи плодами). Підведіть дітей до висновку, що здоров՚я людини залежить від здоров՚я природи й здорового оточення.

5.Запропонуйте дитині виконати завдання «Правила для здоров՚я»

6.Обговоріть з дитиною художній твір Юлії Садех «Щасливе дерево»

Питання. Що відбувається на картині?

Що ти бачиш тут такого, що дозволяє тобі так думати?

Що ще відбувається на картині?

Уточніть, чи відчула б дитина, що дерево щасливе, якби була  в засмученому, пригніченому стані.

7.Зауважте, що для здоров՚я душі корисно знаходитись серед краси чи самим творити красу. Тож запропонуйте дитині зробити виріб за допомогою осіннього листя, викладеного й наклеєного на кольоровий картон.

Підготувала вихователь Іщенко О.М.