25.12.2023 р. Реалізуємо освітні завдання за темою ”Зима-весела казкова пора”. Підтема: ”Зима- весела пора”.

1.Доброго ранку, шановні батьки і діти. Пригадайте з дитиною правила кола. Запросіть дитину розповісти про те, що бачили- чули-робили-де ходили у вихідні дні.

2.Обговоріть, як ви готуєтесь до Нового року, чого ви чекаєте від цього свята?

3.Почніть ранок з пісні “Сипле сніг”.

Запропонуйте придумати рухи до цієї пісні. Запросіть дитину відмітити позначки на календарі природи і відмітити день тижня. Попросіть поглянути у вікно- якого кольору більше- сірого чи білого. Саме такою прищепкою і відзначте початок нового тижня. Уточніть, який місяць добігає кінця.

4.Проведіть вправу” Сніжинка”, щоб скласти сніжинку пальчиками, долоньками, ручкакми, ніжками.

5.Запросіть дитину до розмови про зиму з опорою на сюжетну картину ” Ой весела в нас зима”.

-Чому зиму називають  веселою порою?

=Для кого зима весела пора і чому?

-Розкажіть, як діти на картині радіють зимі?

– Розкажіть, які ваші улюблені розваги взимку?

-Розкажіть, за що ви любите свято Нового року?

-Чи весела пора року для лісових звірів ?

6.Послухайте разом казку Т.Витнник “Про зайчика і зиму” з подальшим обговоренням.

-Що сказав зайчик про те, як він зголоднів?

-Чому ж взимку радіти?

-Як зайчик допоміг білці?

-Про що попросила зайчика ялинка?

-Як зайчик зробив синичку щасливою?

-Чи можна сказати, що всі герої цієї казки отримали подарунки?

-За що лісник нагородив зайчика?

-Що ж зробило веселим і щасливим звірів у лісі?

7.Запропонуйте дитині, щоб не забути цю історію, зробити книжечку про зайчика і всіх, кому він подарував радість. Нехай дитина складе паперову стрічку двічі, щоб вийшло 4 частини. Потім послідовно наклейте, з підказками дорослого, використовуючи геометричні фігури- замінники: зайчика і білку, зайчика і ялинку,  зайчика і синичку, зайчика і морквинку- кожного разу дитина сама знаходить, яким трикутником вона позначає того чи іншого персонажа казки.

8.Виконайте завдання. Допоможи Добрику піготуватися до зимових розваг. З’єднай пари та частини. Назви, чим буде бавитися Добрик на вулиці. Скільки друзів він може запросити грати разом?

Вихователь: Валентина СКІДАН.