27.05.2022 рік Профілактичні щеплення: їх значення для здоров’я дітей

Профілактичні щеплення : їх значення для здоров’я дітей

Останнім часом багато дискусій ведеться навколо питання доцільності планової імунопрофілактики. У багатьох випадках батьки  відмовляються робити щеплення дітям. Робити чи не робити своєму малюку щеплення – це основне питання, яке постає перед кожною мамою.

Метою проведення щеплень є створення умов несприйнятливості до інфекційних хвороб шляхом їхньої імітації. Для цього в організм малюка вводять ослаблений збудник хвороби. У відповідь на це організм починає виробляти захисні реакції й перемагає штучну хворобу, а «пам`ять» про неї залишається.

Щоб вакцинація відбулась успішно, батькам потрібно:
1. Насамперед відвідати лікаря, що спостерігає дитину, аби впевнитись, що малюк повністю здоровий.
2. Можливо педіатр вирішить проконсультувати малюка у невролога, імунолога, або скласти індивідуальний план імунізації.
3. Для повноти інформації мамі потрібно спостерігати за дитиною декілька днів до щеплення, звернути увагу на її сон, настрій, апетит, стілець, температуру тіла тощо.

1. Свою домашню аптечку необхідно поповнити жарознижуючими засобами.

Потрібно пам’ятати про те, що профілактичні щеплення залишаються єдиним надійним  засобом  профілактики інфекційних захворювань. Завдяки вакцинації в Україні немає спалахів епідемії на хвороби, проти яких проводяться профілактичні щеплення.