20.05.2022 рік Профілактика плоскостопості
Плоскостопість є досить серйозною проблемою, хоча багато хто і не надає їй особливого значення. Найхарактернішими ознаками плоскостопості є швидка втомлюваність і больові відчуття в ногах під час ходьби. Через те, що між фалангами пальців ніг проходить безліч кровоносних судин і нервових волокон вся стопа навантажується і її кістки перетискають судини і нервові волокна. Через це виникає біль в ногах, спині, головні болі. Попри те, що плоскостопість може не виявляти значних симптомів, нехтувати хворобою не рекомендується.
Профілактику плоскої стопи починають з чотирирічного віку через спадковість хвороби. Велике значення має правильний підбір взуття. Особливу увагу звертають на ортопедичні вкладки. Взуття повинне мати поперечні та поздовжні вкладки, які сприяють формуванню обох склепінь стопи, а також задники, які фіксують стопу в одному положенні. Спеціальної дієти для запобігання плоскостопості немає, хоча харчування теж може грати певну роль у профілактиці.
Вправи для профілактики і лікування плоскостопості:
- У тазик з водою помістити гладкі камінці. Дитина може з ними грати ніжками, намагатися взяти і навіть походити по ним. Тим діткам, які люблять воду, ця вправа дуже сподобається.
- «Клишоногий ведмедик» – руки поставити на пояс і ходити на зовнішній стороні стопи. Під час виконання можна додати веселий рик. Це напевно порадує малюка.
- «Гусениця» – потрібно рухатися вперед, підтискаючи при цьому пальчики і згинаючи стопи. Можна перетворити цю вправу у веселе змагання: хто перший дійде таким чином до поставленої позначки – отримає приз. А потім зробити те ж в зворотну сторону, але спиною вперед.
- «Каченята» – руки випрямити назад, зігнути ноги в напівприседі або приседі і так походити. Також весела вправа, яке викличе у дитини багато сміху і прекрасно підніме настрій.
- «Спритні пальчики» – розкидати на підлозі різні предмети і пограти, хто більше збере за допомогою пальців ніг.
- «Художник» – малювати, взявши олівець пальчиками ніг. Такий незвичайний спосіб малювання напевно дуже сподобається малюкам.
Дані вправи підійдуть як для зовсім маленьких, так і для дітей старшого віку. Виконувати їх потрібно кілька разів на тиждень.