29.04.2020р.-ПІОДЕРМІЯ У ДІТЕЙ

Дерматологічні проблеми у дітей зустрічаються дуже часто. Вони можуть виникати внаслідок алергічної реакції або при ураженні шкіри шкідливими мікроорганізмами. Піодермія є гнійним інфекційно-запальним захворюванням шкірних покривів, яке нерідко зустрічається у дітей.

Піодермія є різновидом дерматиту. Цей діагноз ставиться в половині випадків при ураженнях шкіри у дітей.

ПРИЧИНИ ЗАХВОРЮВАННЯ

Піодермію у дітей викликають стрептококи або стафілококи, тому головною причиною захворювання є неправильна гігієна або невідповідний догляд за малюком. Потрапити в організм бактерії можуть декількома шляхами:

1. Через подряпини, порізи, опіки та інші травми з пошкодженням шкірних покривів.
  2. Шляхом контакту з продуктами життєдіяльності людей і тварин (екскременти, сеча).
  3. Легко інфікуються великі попрілості, що виникли через недотримання правил догляду за дитиною.
  4. Переохолодження чи перегрівання також можуть стати причиною піодермії.
  5. Через захворювань травного тракту.
  6. Внаслідок порушення обміну речовин.
  7. Через збій імунної системи.
  8. Алергічні реакції – часта причина недуги.
  9. Через авітамінозу.
  10. При підвищенні рівня цукру в крові.
  11. Внутрілікарняне інфікування також часто має місце.

Піодермію у дітей легко сплутати зі звичайною алергічною реакцією, тому при появі висипань краще відразу ж звернутися до педіатра.

ХАРАКТЕРНІ СИМПТОМИ

Піодермія є заразним захворюванням. Дитина може підхопити інфекцію від дорослих або однолітків при безпосередньому контакті, а також через побутові речі хворого: іграшки, посуд, одяг. Тому ні в якому разі малюкові не можна контактувати з людиною, що має гнійничкові захворювання.

Характерними симптомами стрептококової піодермії є:

• Поява плям червоного кольору на шкірі:шия, області складок, пупкова ранка.
  • Виникнення бульбашок з гнійним вмістом, які незабаром лопаються.
  • Свербіж, печіння і біль в області ураження шкіри.
  • На місці бульбашок утворюються виразки, які покриваються кіркою.

При ураженні стафілококами проявляються такі симптоми:

• Плями з чіткими краями (в області складок).
  • Почервоніння сильно сохнуть, покриваються тріщинами, кровоточать і лущаться.
  • Запалення супроводжується свербінням, печіння і болем.
  • Можуть з’являтися фурункули, карбункули, абсцеси, гнійні пустули.
  • У рідкісних випадках підвищується температура тіла.

При подвійному інфікуванні симптоми накладаються один на одного. У будь-якому випадку дитина відчуває себе погано, вередує, відмовляється від їжі і погано спить.На шкірі утворюються виразки, які погано гояться і сильно болять.

Гнійники ні в якому разі не можна розчісувати, розкривати, тому що інфекція може поширюватися на здорові ділянки шкіри. При появі симптомів піодермії у дитини необхідно негайно звернутися до лікаря.

Матеріал підготувала

сестра медична старша