04.10.2023 – Поради для батьків “Формування правильної постави у дітей “

Не обов’язково мучити дитину, змушувати ходити із книгами на голові, як навчали нас матері та бабусі. Все, що вам потрібно для красивої постави малюка, це знати кілька правил: що корисне для постави, а що шкодить.

Корисні заняття для постави:

► плавати;
► робити вправи у вертикальній площині: ставати до стіни в анатомічно правильній позі, потім по черзі відводити руки і ноги в сторони, підніматися на носки, присідати, і все – притиснувшись спиною до стіни;
► ходити по кімнаті, поклавши різні предмети на голову (як африканські жінки): кубики, подушечки, наповнені сіллю, крупою або піском. Ходити на носочках, на напівзігнутих ногах, можна присідати;
► робити вправи на координацію рухів: «ластівку», стійку на одній нозі, ходити по колоді.
► займатися верховою їздою;
► кататися на велосипеді з високо піднятим кермом;

Що шкодить дитячій поставі:

► кататися на велосипеді, низько пригнувшись до керма;
► їздити на самокаті;
► види спорту, де доводиться робити асиметричні рухи (фехтування, теніс, бадмінтон);
► займатися боксом, важкою атлетикою, акробатикою, художньою і спортивною гімнастикою (три останні види спорту роблять хребет надмірно гнучким);
► довго стояти і стрибати на одній нозі;
► піднімати тяжкості, зігнувшись, тримати вантаж на витягнутих руках.

Гімнастичний комплекс вправ :

  1. «Качалка»

 

  1. Виконується в позиції лежачи на животі. По черзі піднімаються вгору руки, потім відривається від підлоги грудна клітка, таз, в останню чергу – ноги. При підйомі рекомендується завмирати на кілька секунд, напружуючись, при опусканні – повністю розслаблятися. Ця вправа сприяє зміцненню хребта, поліпшенню в ньому кровообігу.
  2. «Кішка».

 

  1. Вихідне положення – стоячи на колінах, долоні впираються в підлогу, пальці розставлені. В першу чергу, прогинається максимально низько вниз спина, потім вигинається вгору дугою. Щоб дітям було цікавіше виконувати цей рух, при прогині хребта їм пропонується уявляти себе кошеням, вимовляючи муркотливі звуки.
  2. «Замок”.

  1. Цей гімнастичний рух вважається найбільш дієвим для виправлення постави. Вихідне положення – стоячи, ноги на ширині плечей. Ліву руку слід відвести через верх за спину, праву – назад знизу. За спиною долоні з’єднати. Завмерти на 5-10 с. Повернутися до вихідного положення, повністю розслабитися, потім повторити рух.
  2. «Велосипед»

  1. Досить простий, але вкрай корисний для хребта рух. Діти його добре знають з дитинства – лежачи на спині підняти ноги, зігнуті в колінах, вгору. У повільному темпі робити рухи ногами, імітуючи їзду на велосипеді. Вправу виконувати протягом 2-3 хвилин, потім лягти повністю на підлогу, розслабитися, повторити близько 10 разів. Незважаючи на простоту техніки, «велосипед» вважається найкращим способом виправлення постави та вирівнювання викривленого хребта.
  2. «Човен».

  1. Лягти на підлогу на живіт, руки витягнути вперед. Одночасно відірвати від підлоги руки і ноги, намагаючись піднімати їх максимально високо. Залишатися в даній позиції протягом 2-3 с. Ця вправа сприятливо впливає на м’язи спини і допомагає привести в тонус м’язовий корсет живота.
  2. «Кулька». Робити сидячи на стільці. Розслабившись, слід уявити, що в живіт потрапила повітряна куля і надути її вдасться виключно завдяки глибоким вдихам. На видиху кульку «здувати». Кількість повторень – до 10, час на виконання завдання – до 1 хвилини.
  3. «Мотузки»

  1. Вихідне положення – стійка, стопи та плечі знаходяться на одній лінії. Нахил вперед потрібно робити до тих пір, поки тулуб не стане паралельно підлозі. Залишаючись в цій позиції, опустити вниз руки. Руки повинні висіти вільно і повністю розслаблено, уявляючи, що в них зовсім немає сили. Здійснювати коливальні рухи в різні боки, ніби махаючи мотузками. Це дуже хороша вправа для виправлення постави. Але виконувати її перший час рекомендується під наглядом тренера, оскільки важливою є правильна техніка.
  2. Опора.Встати спиною до стіни, доторкаючись до неї. Руки опустити вниз. Не відриваючись від стіни, робити повільні присідання до тих пір, поки коліна не стануть паралельно підлозі. Вони не повинні виходити за лінію стоп. Повернутися у вихідне положення.

Не варто забувати про необхідність інших гімнастичних рухів. Щоб виправити сутулість або викривлення хребетного стовпа, необхідно комплексно впливати на м’язи спини. І допоможе в цьому розвивальна гімнастика, головне – почати роботу  вчасно, не допускаючи розвитку ускладнень.

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *