06.06.22р.- Катання на самокаті з користю.

Самокат

Оволодіння навичкою катання на самокаті (спортролері) не становить для дошкільників особливих труднощів. Самокат підбирають за зростом дитини, яка повинна стояти на платформі самоката рівно, не згинаючи тулуба, руки, трохи зігнуті у ліктях, тримають кермо.

Пересування на самокаті відбувається таким чином. Дитина стає однією ногою на платформу самоката, а іншою відштовхується від землі. Після кількох енергійних поштовхів нога також ставиться на платформу і дитина їде на самокаті за інерцією. Усі рухи ногою повторюються в такому ж самому порядку.

Спочатку батьки допомагають малятам опанувати їзду на самокаті, підтримуючи самокат за кермо. Поступово кермо відпускають, і дитина самостійно проїжджає невелику відстань у прямому напрямку. Коли дошкільнята опанують техніку руху в прямому напрямку, слід навчити їх виконувати повороти ліворуч та праворуч, спочатку з підтримкою за кермо, а потім самостійно. Діти, які вже вміють кататися на велосипеді, за два-три заняття опановують їзду в прямому напрямку й швидко засвоюють повороти на самокаті.

Під час катання на самокаті потрібно стежити, щоб діти енергійно відштовхувалися від землі лівою та правою ногами. Наприклад, проїжджаючи по доріжці в один бік, вони повинні відштовхуватися правою ногою, у зворотному напрямку — лівою. У такому разі фізичне навантаження на ноги буде розподілятися рівномірно.

Переваги і користь

  • Зміцнює серце і судини, благотворно впливає на дихальні органи і формує правильне дихання;
  • Стимулює працездатність зв’язок і суглобів, задіює м’язи живота і зміцнює хребет;
  • Катання на свіжому повітрі покращує роботу легенів і усуває токсини, насичує кров і тканини організму киснем;
  • Зміцнює імунітет і м’язи, сприяє повноцінному розвитку і зросту маленького організму;
  • Покращує кровотік і є ефективною профілактикою варикозу, вегетосудинної дистонії;
  • Сприяє зниженню ваги; Формує почуття рівноваги і простору, розвиває координацію. Після самоката навчити дитину кататися на двоколісному велосипеді набагато легше;
  • Тренування для очних м’язів, що зберігає гостроту зору;
  • Підвищує апетит і стабілізує речовинний обмін;
  • Покращує настрій, допомагає впоратися зі стресом і позитивно впливає на роботу нервових клітин;
  • Мінімальна травмоопасность за рахунок відсутності педалей і сідла. При необхідності з самоката легко зіскочити. При цьому він не розвиває занадто високих швидкостей;

 

Після опанування техніки їзди на самокаті дітям пропонують катання з проїжджанням у «ворота» (кубики на відстані 1 м) або «змійкою» між кубиками (булавами); які розставлено на одній лінії на відстані 1,5-2 м один від одного.
Тривалість катання кожної дитини в межах 10-12 хв. Катаються дошкільники на самокаті по черзі. Всі поради щодо правил їзди на велосипеді поширюються й на катання на самокаті.

Навчаючи дітей їзди на велосипеді та самокаті, треба одночасно розвивати в них орієнтування в просторі, виховувати увагу, дисциплінованість, обов’язково ознайомлювати з правилами вуличного руху (пояснити, як їх дотримуватися під час перебування на вулиці).

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *