08.04.2020р. – КРАЩЕ, ВИЩЕ, СИЛЬНІШЕ
Шановні батьки, сьогодні виконання завдань почніть з ігрової вправи «Закінчи речення». Допоможіть своїм дітям закінчити речення: «Якби я міг (могла) навчити всіх щось гарно робити, то це б було …». «У мене гарно виходить…». «Мій друг ліпше за інших вміє…». «Я пишаюся собою тому, що…».
Запропонуйте дискусію: як легше і швидше досягати спортивних успіхів – одному чи в команді? Розкажіть дітям, що перемагати легше у злагодженій команді. Обговоріть ситуацію: що може статися, якщо недружна команда подорожує у горах чи підіймається у небо? Запропонуйте обговорити картину М. Джонсон-Харрісон “Весілля на повітряній кулі” та намалювати подорож на повітряній кулі у Альбомі художньо-творчої діяльності (ватні палички, гуаш). Для цього діти вчитимуться розділювати і затемнювати основні кольори, додаючи до них білий і чорний кольори. Розгляньте утворені різноманітні відтінки кольорів.
Запропонуйте дітям виконати завдання№5 в «Книзі дошкільника» та завдання№6, де діти обиратимуть справжні медалі для нагородження переможців.
Запропонуйте разом виконати імітаційну вправу «Такі різні». Домовляйтеся, про кого буде вправа – про кошеня, песика, а може коника. Потім оголошуйте образ, який діти мають втілити за допомогою рухів: кошеня, що гріється на теплому килимку, перелякане кошеня, яке побачило велику собаку; радісне кошеня, яке грається з бантиком; кошеня, яке намагається дістати лапкою їжу високо на поличці тощо. Звертайте увагу на правдивість рухів.
Вивчіть напам’ять вірш
Головне – здоровим бути-
Це потрібно всім збагнути!
Бо як є здоров’я й сила,
То весь світ людині милий.
Хто спортом займається,
той сили набирається.
Організуйте кольоровий дослід: «Як рослини п’ють воду»
Вам знадобиться для досліду:
- Однакові прозорі ємності для рідин (баночки, пляшки, одноразові стаканчики).
- Вода.
- Харчові барвники.
- Ложки.
- Свіжі рослини.
Які рослини обрати? Ті, які швидко та у великій кількості поглинають воду та дадуть можливість успішно провести дослід. Якщо ви обираєте для експерименту квіти, то як рослини п’ють воду, найкраще продемонструють суцвіття білого кольору. Задля цікавості ви можете поексперементувати з різними видами рослин.
Найкращі рослини для досліду:
- Листя пекінської капусти.
- Зрізані білі ромашки.
- Гілочки білих жоржин.
- Нарциси.
- Білі гвоздики.
- Стебла селери.
Продемонструйте, що рослини завжди поглинають воду нижніми частинами – це корінь. У зрізаних рослин цю функцію виконають стебла. Вода завжди буде поглинатися знизу, а потім розноситися в усі частини рослинки.
Як провести дослід
Підготуйте таку кількість ємностей, скільки ви маєте харчових барвників. Важливо обрати якнайбільшу кількість. Це цікаво та дуже показово.
У кожну ємність наберіть чисту воду та додайте ложками різні харчові барвники. Не шкодуйте пігментів – вода повинна бути дуже концентрованою та насиченою за кольором. Чим більше барвників ви насипете у воду, тим ефектніше буде результат вашого природничого експерименту.
У кожен стаканчик чи баночку опустіть по стеблині однакової рослини. Квіти чи стебла повинні простояти тривалий період. Найкраще залишити їх на цілу ніч.. Наступного ранку діти побачать справжнє диво природи: води у ємностях залишитися дуже мало, а кожна рослинка зафарбується у той колір пігменту, який ви додавали до води. Діти зможуть побачити рослинки, забарвлені в синій, жовтий, червоний, фіолетовий кольори.
Висновки експерименту “Як рослини п’ють воду”
Вода потрібна рослинкам для життя. Вони разом з нею поглинають усі корисні речовини, розчинені в воді. У нашому випадку це були барвники. Поглинаючи воду з грунту за допомогою коріння, рослина піднімає її вгору по стеблу – до листя, квітів, плодів. Це добре видно, адже забарвилися усі частини рослини. У пекінській капусті добре видно, що найяскравіші виявилися жилки – по них і рухається вода з розчиненими фарбами.
Перегляньте разом з дітьми відеоролик «Спорт – невичерпне джерело життя, здоров’я і краси». Обговоріть, чому красиві рухи – це не лише краса, а й здоров’я людини.
https://www.youtube.com/watch?v=Hpyho951puE
Вихователь Іщенко Олена Миколаївна