09.04.2020р. – РОЗУМНИЙ ДІМ
1.Спочатку зацікавте дітей мовленнєвою грою «Нісенітниці». Дорослий називає пари слів, діти придумують речення з цими словами. Запропонуйте дітям пари слів: двері- серветка; цукерка-диван; міксер-компот; комп’ютер-кіт; вікно-ключі; холодильник –кран; фіранка-стіл; ліжко-автомобіль; годинник-піч; ванна-шафа. (Речення можуть бути такими «Серветкою можна протерти двері», «На дивані зручно їсти цукерку»; приймаються навіть нісенітниці: «Міксер пригостив компотом всіх своїх друзів на кухні»).
- Copyright GVMachines Inc. www.gvmachines.com
2.Проведіть розмову про значення виразу «Розумний дім». Спрямуйте дітей на пошук того, як дім може допомагати людині. Покажіть дітям відео про розумний дім за посиланням.https://www.youtube.com/watch?v=KkfdrrZHkh8
Допоможіть дітям зрозуміти поняття «розумний дім». Налаштуйте дітей на те, що можна нескінченно фантазувати та придумувати ті елементи, які повинні включати розумні системи у домі. Навіть фантастичні ідеї можуть бути справді розумними, здатними перетворити наш дім у розумний.
3.Зверніть увагу, що в кожній оселі є достатньо багато предметів-помічників. Серед них –драбина. У нашому домі є багато чого, що знаходиться вище від нашого зросту, і тому без драбини не обійтися. Драбина – особливі сходи, для яких потрібна опора. (Чим можна замінити драбину і сходинки?) Дослідження предмету драбини та її різновидів (переносна, розсувна, підвісна). Як і чим по-іншому дістатися гори чи глибини? Зробіть спільний висновок, що драбина – це потрібний помічник в домі.
4.Виконати завдання №7 з «Книги дошкільника». Виконання цього завдання заохочує дітей фантазувати – придумувати сенсорну панель твого розумного дому. Також виконайте завдання №8.
5.Запропонуйте дітям помалювати.
6.Не забуваємо повторювати цифри.
7.Вивчіть вірш напам’ять про весну за допомогою мнемотаблиці.
Вихователь Іщенко Олена Миколаївна