09.06.22-Користь футболу для дітей: що розвиває і зі скількох років можна займатися.

Дитячий футбол – сучасний і популярний вид занять, який вибирають для дитини багато батьків. Крім того, це престижний і високоприбутковий спорт. Звичайно, далеко не кожен стане відомим і затребуваним гравцем, однак саме заняття футболом принесуть багато користі для дитини. Давайте докладніше розглянемо, що дає даний вид спорту дітям. І дізнаємося, з якого віку дитині можна займатися футболом.

В якому віці віддати дитину на футбол

Експерти радять віддавати дітей на силові види спорту не раніше чотирьох років. Набір у футбольні команди відбувається з віку шести-семи років. Раніше чотирьох-п’яти років дитина просто не зрозуміє правила гри і не зможе засвоїти елементарні навички гри. Крім того, таке навантаження в такому ранньому віці небезпечне для здоров’я малюка.

А ось штовхати у дворі можна вже з того моменту, коли малюк стане впевнено стояти, ходити і бігати. До трьох-чотирьох років можна майбутнього футболіста навчити володіти м’ячем і поставити удар.

Вдосконалюйте навички з допомогою спільної гри з батьками, друзями або хлопцями у дворі. Тоді в футбольну команду дитина прийде вже підготовленою, і тренер обов’язково оцінить навички та здібності дитини. Адже тренерський склад вирішує, чи візьмуть дитину в спортивну секцію.

Користь футболу

Користь футболу для дітей, в першу чергу, полягає у фізичній активності. Дитина росте і стає фізично розвиненою, зміцнюються м’язи і кістки, підвищується імунітет. В процесі тренувань використовуються різні вправи, тому задіяні всі групи м’язів і виявляється комплексне навантаження.

Гра в команді допомагає дитині відчути себе частиною чогось великого і значимого. Він вчиться спілкуватися і контактувати з тренером та іншими людьми, вчиться вибудовувати відносини і адаптується в суспільстві. Спорт виховує і розвиває характер, особистість. Дитина стає впевненішим і розкутим.

Футбол для дітей навчить думати і оперативно приймати рішення, планувати і прораховувати кроки, оцінювати власні дії та дії інших гравців. Він розвиває цілеспрямованість, дисциплінованість і відповідальність, працьовитість і вміння грати в команді, силу волі та витривалість..

Гра в футбол корисна для здоров’я. Вона зміцнює серце і судини, покращує координацію рухів і швидкість реакції. Формує м’язовий рельєф ніг, тонізує організм і дає навантаження на різні види м’язів, сприяє зниженню зайвої ваги і підтримує форму.

Спорт допомагає відволіктися від негативу, знімає стрес та напругу. Він сприяє повноцінному росту і розвитку дитини. А гра у футбол на свіжому повітрі покращує роботу легенів і усуває токсини, насичує кров і тканини організму киснем.

Чи є шкода

Футбол – травмонебезпечний спорт, особливо для маленьких дітей. Це тренування, які вимотують і фізично, і морально. Якщо дитині дуже важко і він відмовляється ходити на заняття, підберіть більш спокійні види спорту. Наприклад, підійде плавання. Воно теж позитивно впливає на здоров’я, зміцнює м’язи та скелет, корисно при багатьох захворюваннях.

Якщо дитина серйозно захопиться футболом, то стане регулярно їздити на змагання та збори. Будьте готові, що це негативно позначиться на успішності в школі. Крім того, на футбол можна віддати здорову дитину, без обмежень за фізичним станом.

Футбольна гра стане небезпечною для дітей з порушеннями у функціонуванні опорно-рухової системи, при захворюваннях серця. Але навіть на здорового малюка надмірні навантаження, фізичне і емоційне перенапруження може вплинути негативно.

Тому важливо підготувати дитину фізично і морально. Він повинен бути міцним і витривалим. Головне, щоб дитині подобалося грати у футбол. Якщо він залюбки ганяє м’яч у дворі, і його важко витягти зі спортивного майданчика, можна сміливо йти в спортивну секцію. Підбирайте вид спорту в залежності від характеру і темпераменту, здібностей і бажань дітей.

Яким дітям підходить футбол

Безумовно, футбол підходить активним і шустрим малюкам, які люблять бігати і не можуть всидіти на місці. В даному виді спорту важлива швидкість і спритність, реакція і різкість, точність і координованість рухів. Якщо малюк надто повільний і спокійний, то краще підібрати інше заняття.

Крім іншого, малюк не повинен бути занадто капризним і впертим. Так як в процесі тренувань, він повинен слухатися тренера та рахуватися з думкою оточуючих, адже футбол – командна гра. Вважається, що вона оптимально підходить для екстравертів.

Екстраверти відкриті, емоційні і імпульсивні. Такі люди легко адаптуються в команді і знаходять своє місце на полі. Якщо ж малюк більш закритий і нетовариський, можна спробувати його в ролі воротаря.

Прийнято вважати, що футбол підходить тільки для хлопчиків. Але нічого не заважає віддати в цей спорт і дівчинку. Сьогодні існує безліч жіночих футбольних клубів і команд. При цьому дівчинка-футболістка не стане мужньою. Вона придбає добру спортивну і підтягнуту форму тіла, зміцнить здоров’я і імунітет, навчитися взаємодіяти в команді. А це важливо для кожної статі.

Протипоказання

  • Нестабільність шийних хребців;
  • Виразка;
  • Плоскостопість;
  • Міопія і короткозорість;
  • Гіпертонія;
  • Аритмія;
  • Стенокардія;
  • Хвороби вен;
  • Ревматоїдний артрит;
  • Анемія;
  • Бронхіальна астма, хронічний бронхіт, пневмонія та інші хвороби органів дихання;
  • Цукровий діабет;
  • Хронічні захворювання печінки та нирок;
  • Нервово-психічні розлади та хвороби;
  • Гінекологічні захворювання;
  • Туберкульоз.

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *