10.06.2022 р.- ”Більше посміхайся здоровим залишайся”

Доброго ранку,  шановні батьки та діти!

Сьогодні мова піде про усмішку.

Що таке усмішка? (…)

Усмішка – це міміка обличчя, губ, очей, що показує прихильність до сміху, що виражає привіт, задоволення або насмішку.

Яка може бути посмішка? (…)

При якій усмішці людям приємно? (…)

Коли люди посміхаються, вони стають гарні. Ви згодні зі мною? А для цього людині необхідно міцне … здоров’я. Спробуйте сказати, від чого залежить здоров’я? (Компонентами здоров’я є чистота, дотримання режиму, загартовування, рух, правильне харчування, одяг по погоді …)

На здоров’я впливає ще й настрій. Щоб у вас завжди був гарний настрій, беріть з собою … що? (Усмішку)

Прочитайте малюку казка “Про посмішку”.

Жила-була Посмішка. Вона була така добра, лагідна, привітна, що всі люди були раді бачити її у себе в будинку. Її навперебій запрошували в гості, намагалися пригостити, розвеселити, подружитися з нею. Посмішка охоче ходила в гості, допомагала людям у справах, намагалася нікого не образити – ні старенького, ні маленького.

Але одного разу … У містечку, де жила Посмішка, з’явився дуже дивна людина. Він був всім незадоволений, сердився з кожного приводу: цукор був йому не солодким, молоко – не білою, сонце – НЕ яскравим, хліб – НЕ пропечённим, а діти – неслухняними … Він сердився на всіх і в гарну погоду, і в негоду.

Ви зустрічали таких людей? Давайте покажемо, як веде себе злюка? (Кричить, тупотить ногами, шкіриться, надуває щоки, махає руками). Красиво?(Ні).

-Чи всі сьогодні  здорові?

Вправа «Продовж речення»

«Коли я здоровий, у мене (Що?) …» (Коли я здоровий, у мене веселий настрій; …міцний сон; …гарний апетит; …нічого не болить; …усмішка на вустах.)

«Коли я здоровий, мені хочеться (Що?) …» ( Коли я здоровий, мені хочеться гуляти; …гратись; …співати; …ходити в дитячий садок; …малювати; …дивитися мультик).

А ви знаєте, що шкодить нашому здоров’ю ? (хвороби).

Так, всі наші хвороби спричинюють різні мікроби, бактерії та віруси. Що нам потрібно робити, щоб вони не потрапляли до нашого організму? (Потрібно мити руки; мити фрукти та овочі перед вживанням; не чіпати своє лице брудними руками; при необхідності носити захисну маску).

Про режим дня ви знаєте. А чи знаєте про те, що для здоров’я дуже корисно займатися фізичним вправами. Ось ми зараз з вами зробимо фізкультхвилинку.

Д/гра “Знайди мою тінь”

З’єднайте лініями.

Малювання штампами «Яблуня»
– Зробіть штамп за допомогою губки та паличок. Занурюйте штампи у жовту, зелену та червону фарбу і залишайте відбитки на дереві.

Вихователі: Ніколаєнко І. А., Скідан В. М.