13.12.2023р. Реалізуємо освітні завдання за темою « Хочу і можу» (підтема ” Я хочу- ми хочемо “).

  1. Шановні батьки, заохотьте дитину до полілогу.

Запросіть жестами показати суть слів Я і МИ. Запитайте , яке з них ширше? Чому? Чи можна, щоб важливішим завжди було лише слово Я? Де дінеться МИ? Як тоді така людина називатиметься і ким вона буде?  Але чому не можна, щоб людина втрачала своє Я? Отже, важливі і Я , і МИ. Коли людина сама, вона одна вирішує, чого вона хоче. А як бути, коли людей більше одного? Як зробити, щоб МИ не заважало кожному Я?

2. Запропонуйте скласти план здійснення іграшкових бажань. Уявіть, якби дитина отримала певну суму грошей на придбання іграшок, як би можна було розпорядитися цією сумою? Що варто придбати в першу чергу?

3. Весела руханка « Зимові розваги».

4.Запропонуйте втілити свої бажання і задуми та створити  іграшки власноруч. Запропонуйте ідею: « Створюємо іграшки з картонних коробочок , пластикового посуду і пляшок різного розміру ( клей, скотч, коробки з -під взуття, баночки з –під кремів тощо)- конструюємо машинки, будинки, палаци, роботів тощо: скріплюємо між собою деталі, домальовуємо віконця, дверцята  тощо.

5. Послухайте і розучіть пісню О.Скрипки « Країна мрій».

-Які спільні мрії в усіх українців?

6.Запропонуйте дитині « теплі заняття»: пограти із теплими предметами. Попросіть назвати такі предмети, що є вдома. Розпитайте, що робить їх такими, чому особливо приємно гратися з теплими речами в холодну пору року. Проведіть паралель між поняттями

« теплі речі» та « теплі взаємини». Розпитайте, чи може бути щось з цього важливішим?

7.Прослухайте  казку Б. Островіцької « Але я так хочу»

Запропонуйте дитині уявити героїв казки та намалювати їхні портрети. Уточніть в чому була головна помилка мешканців старого бука щодо Сіряка. Яким має бути ставлення людини до бажань іншої людини?

Підготувала вихователь Олена Трохимчук.

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *