18.05.2022р. – Анімалотерапія: як тварини впливають на психічне здоров’я господаря

Шановні батьки та педагоги!

Ознайомтесь , будь-ласка,   що означає поняття “анімалотерапія”.  Можливо, ви захочете завести домашнього улюбленця?

Люди в наш час все частіше відкидають медикаментозні способи лікування і прагнуть випробувати на собі незвичайні — траволікування, гомеопатію, ароматерапію і тому подібне, інформує Ukr.Media.

Доведено наукою, що турбота про домашніх улюбленців дає безперечний позитивний ефект на тривалість життя людини. Навіть просте спілкування та спостереження за тваринами впливає заспокійливо і сприяє поліпшенню обмінних процесів в організмі. Тому все більше людей схильні довіритися анімалотерапії. Це один з видів психотерапії, в якому в якості стимулюючого одужання засобу виступають живі істоти або ж їх образи.

Функції анімалотерапії:

  • Психофізіологічна функція. Знімає стрес, нормалізує роботу нервової системи, психіки в цілому.
  • Психотерапевтична функція. Сприяє гармонізації міжособистісних відносин.
  • Реабілітаційна функція. Сприяє психічній і соціальній реабілітації.
  • Функція задоволення потреби в компетентності. Формула «я можу», є однією з найважливіших потреб людини.
  • Функція самореалізації. Задовольняє потребу бути значущим для інших, представлених в їх житті і в їх особистості.
  • Функція спілкування. Здійснення спілкування партнерів.

Той факт, що тварини можуть допомогти відновленню хороших стосунків у сім’ях, був досліджений і навіть підтверджений експериментально. Дуже часто домашні улюбленці замінюють одиноким людям співрозмовника, перетворюються у товариша в боротьбі з самотністю. Діти, у яких батьки дозволяють утримувати в будинку, наприклад, пухнастого чотирилапого звіра, виростають більш відповідальними.

Спільні прогулянки, ігри з тваринами позитивним чином стимулюють розвиток нервової системи дитини.

Власникам кішок, наприклад, добре відомо, що спілкування з улюбленцем приносить не лише насолоду від їх неповторної грації та краси. Люди отримують масу приємних вражень і гарного настрою, коли можна кішку погладити, приголубити, поспілкуватися з нею. Це наслідок виникаючих у такі моменти в корі головного мозку дельта-хвиль.

Відомо, що кішки незвичайним чином відчувають біду свого господаря — наприклад, напад головного або суглобного болю, радикуліту, гострих кольок при запаленні внутрішніх органів. Вони саме тому намагаються будь-яким способом примоститися на хворе місце, муркочуть, даруючи тепло та спокій. Як же можна їх не любити? З ними в будинку поселяється щастя.

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *