Увага!!! Важливе для працівників сфери дошкілля від МОН №35

Вітаємо, колеги!

Це Міністерство освіти і науки України з добіркою найважливіших новин, які стосуються дошкілля. Знаємо, що кожен вихователь щодня стикається зі стресом, тому зібрали для вас поради й корисні ресурси, які допоможуть відновитися та організувати час з малюками корисно й цікаво.

Тож розпочнімо!

У ДИТЯЧИХ САДОЧКАХ ВИХОВУЮТЬ ПОНАД 655 ТИСЯЧ ДОШКІЛЬНЯТ

Станом на 4 жовтня 2022 року освітній процес відбувається у 9 343 закладах дошкільної освіти. З них в традиційному або змішаному форматі надають освітні послуги 5 663 дитячі садочки, онлайн – 3 644. Про це повідомив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

АЛГОРИТМ ДІЇ ДИТИНИ ПІД ЧАС ЯДЕРНОГО ВИБУХУ

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки спільно з Державним науково-технічним центром з ядерної та радіаційної безпеки підготував актуалізовані рекомендації, виходячи з досвіду дій після аварії на ЧАЕС. Хоча ймовірність ядерного вибуху вкрай мала, дорослим потрібно мати план, як діяти, якщо на момент ядерного вибуху дитина перебуває в закладі освіти.

ДОБІРКА ІГОР У ТЕМРЯВІ ДЛЯ ВІДНОВЛЕННЯ ВІДЧУТТЯ БЕЗПЕКИ І
БЛИЗЬКОСТІ У ДІТЕЙ

Психологиня Світлана Ройз упорядкувала підбірку з 40 ігор, завдяки яким дорослі можуть допомогти дитині відновити відчуття безпеки та близькості, а також запобігти її травматизації. Активності спрямовані на подолання страху темряви та містять аудіальні та тілесні завдання.

ІДЕЇ ІГРОВИХ ОНЛАЙН-ЗУСТРІЧЕЙ ДЛЯ ДОШКІЛЬНЯТ ВІД The LEGO Foundation

Експерти The LEGO Foundation підготували цікаві ідеї для проведення ігрової взаємодії для дошкільнят. Педагоги можуть скористатися матеріалами під час онлайн-комунікації з дітьми і батьками:

ДОСТУПНІ ЗАПИСИ ВЕБІНАРІВ ЗІ СТВОРЕННЯ ПАРЦІАЛЬНИХ ПРОГРАМ ТА НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

За ініціативи Українського інституту розвитку освіти проходять вебінари у межах онлайн-марафону «Реалізація змісту державного стадарту дошкільної освіти в парціальних програмах». Провідні експерти країни поділилися інформацією з таких тем:

• формування основ здоров’я та безпеки життєдіяльності дітей дошкільного віку «Про себе треба знати, про себе треба дбати» (відеозапис);

• театралізована діяльність як один із способів навчання дітей дошкільного віку (відеозапис).

ІНСТРУКЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ, ЯК ПРОЙТИ ПОВТОРНЕ КОМПЛЕКСНЕ ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНЕ ОЦІНЮВАННЯ РОЗВИТКУ ДИТИНИ

Інструкція для батьків (інших законних представників) дітей, що мають особливі освітні потреби, та перебувають за кордоном, доступна за посиланням. Також Міністерство освіти і науки підготувало покрокову інструкцію для батьків (інших законних представників) дітей, які не мають висновку ІРЦ і перебувають на тимчасово окупованій території (посилання).

БАЗА ЗНАНЬ «СПІЛЬНОТЕКА» МІСТИТЬ КОРИСНІ МАТЕРІАЛИ ДЛЯ
ВИХОВАТЕЛІВ ТА БАТЬКІВ

«Спільнотека» – новий помічник для вчителів і вихователів. Це база знань з навчальними та розвивальними матеріалами, яка допоможе організувати та урізноманітнити освітній процес. На сайті педагоги знайдуть освітні мультфільми, комікси, розмальовки, брошури та інші електронні та друковані матеріали з тем безпеки, харчування, здоров’я та гігієни для дітей віком 3-6 років. Їх можна використовувати в електронному форматі або роздрукувати.

ЯК СКЛАСТИ РОЗКЛАД ЦІКАВИНОК ІЗ ДОШКІЛЬНИКОМ НА ТИЖДЕНЬ

В умовах війни діти потребують уваги та підтримки з боку дорослих, які є опорою та прикладом емоційного наслідування. Батьки стають для дитини не тільки джерелом безпеки, а й ліпшими друзями. Щоденні сумісні цікавинки та забавки із дитиною сприяють відновленню її нормальної життєдіяльності, подоланню наслідків психологічної травми, отриманої в екстремальних ситуаціях. Батьки можуть самостійно або разом із дитиною скласти розклад цікавинок на тиждень відповідно до її віку та інтересів за зразком.

«ПІДТРИМАЙ ДИТИНУ»: ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛ, СТВОРЕНИЙ З ТУРБОТОЮ
ПРО БАТЬКІВ І ДІТЕЙ

Як психологічно допомогти дитині під час війни? Як впоратися з тривогою в укритті? Педагоги та дитячі психологи за підтримки МОН публікують актуальну інформацію у телеграм-каналі «Підтримай дитину». У спільноті наявні прості рекомендації, ігри та вправи для розвитку, які можна виконувати у сховищі, вдома чи під час евакуації.

На сьогодні все! Дякуємо, що читаєте нашу добірку новин і корисних матеріалів.

Отримувати цю розсилку – справа добровільна. Якщо ви НЕ ХОЧЕТЕ її читати, будь ласка, дайте знати у формі за посиланням.

Якщо ж знаєте колег, які теж хотіли б отримувати такі листи, надішліть їм для заповнення посилання на анкету – https://forms.gle/g25BuZ47ntL8TiBYA.

Бережіть себе!
Усе буде Україна!