23.03.2020-Що ж спільного між грипом та коронавірусом?

 

 

 

                                    Що  спільного між грипом та коронавірусом?

Наразі в Україні фіксуються захворювання як на грип, так і на коронавірусну інфекцію COVD-19. Грип та коронавірусні інфекції схожі у своїх проявах, але в них є й відмінності. Існують кілька симптомів, які допоможуть розпізнати хворобу. Новий вірус з Китаю, який вражає легені, насправді легко сплутати з грипом. Ось загальні симптоми інфекцій: лихоманка; сухий кашель, задишка, втома.

                                                            Що ж спільного?

В обох випадках розвивається респіраторне захворювання, що може мати як легкий перебіг, так і тяжку форму.

Новий коронавірус SARS-CoV-2 і віруси грипу передаються краплинним шляхом. За попередніми дослідженнями, інфікована вірусом SARS-CoV-2 людина може заразити від 2 до 2,5 осіб, що є більшим показником, ніж у грипу. Коронавірус також рідше вражає дітей, останні заражаються саме від дорослих, а не навпаки.

При COVID-19 старший вік і наявні супутні захворювання підвищують ризик розвитку важкої інфекції. Грип з ускладненнями ж вражає здебільшого дітей, вагітних, старших осіб та тих, що мають хронічні захворювання чи імунодефіцит.

Наразі немає ліцензованих вакцин від коронавірусу. Тоді як від грипу – є, і щорічна вакцинація є ефективним засобом попередження цієї хвороби та ускладнень. Вакцина від грипу неефективна проти SARS-CoV-2.

                  Чим відрізняється коронавірусна інфекція від грипу?

   Інфекційний шлях. Вірус одразу вражає нижні дихальні шляхи. А грип спочатку верхні. Також віруси грипу вірулентніші. Це означає, що навіть у невеликій кількості вони вже можуть викликати появу хвороби. А коронавіруси не надто заразні, імунна система більшості людей стійка до інфікування.

     Інкубація. Грип має короткий інкубаційний період – один-два дні. Протягом цього часу, навіть не проявляючи ознаки захворювання, хворі на грип дуже заразні й залишаються такими тиждень.

В коронавірусу інкубаційний період складає від 2 до 14 днів. Як довго вони залишаються заразними після появи перших симптомів, також ще не відомо.

При  появі  перших симптомів ГРВІ невідкладно зверніться до свого сімейного лікаря який зможе  визначити  наявність в вашому організмі коронавірусної  інфекції чи грипу.

 Бережіть своє здоров’я та будьте здорові.

Матеріал підготувала

сестра медична старша

Яковченко Ірина Іванівна

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *