15.01.2024р. Реалізуємо освітні завдання за темою «Все повертається тобі» (підтема «Доброзичливість-закон взаємопорозуміння»)

1.Шановні батьки,  проведіть разом з дитиною спостереження за зимовим ранком, пробудженням сонця, його відтінками, розмiром, силою промінців. Обговорiть, чому сонце зігріває все, що на Землі, служить всім. Зауважте, що так само зігріває всіх доброзичливiсть як прояв доброти.

2. Запропонуйте  вправу «Люстерко». Попередньо розпитайте дитину про те, за якими ознаками можна вiдрiзнити доброзичливу людину від сердитоï. Після запропонуйте перевірити за допомогою люстерка окремі ознаки, що вочевиднюють стан i настрій людини.

3. Проведіть разом з дитиною термінологічний аналіз слова «зичити». Чи погоджуєтеся ви з твердженням, що зичать тiльки доброзичливi? Що можна зичити іншим, якщо ти доброзичливий? Що сильніше говорить про доброту людини – побажання чи справи?

4. Запросіть дитину взяти участь в розігруваннi мовленнєвої ситуації. Під час відпочинку на природі діти вирішили розвести обережно невеличке вогнище і нагріти на ньому щось смачненьке, щоб зігрітися. Але дівчинка, у якоï сiрники, не хоче ділитися. Треба її переконати. Стимулюйте дитину знаходити доводи-переконання, виявляючи доброзичливість. Допоможіть дитині в обґрунтуванні того, наскільки приємніше і корисніше діяти разом.

5.Розгляньте картину О.Збруцька «Катання»

Бесіда: Що відбувається на картині?

Що ти бачиш тут такого, що дозволяє тобі так думати?

Що ще відбувається на картині?

Що можна сказати про цих людей?

Що можна сказати про місце, де це відбувається?

Які кольори і форми використала художниця?

Що саме художниця намалювала в центрі композиції і чому?

Які почуття виникають під час перегляду твору?

Вихователь Олена ІЩЕНКО