27.12.2023 Консультація для батьків. “Командний або індивідуальний? Який спорт підійде малюкові”

Вам напевно цікаво , чому одні діти нічого не бояться , завойовують увагу і досягають своїх цілей , а інші просто спостерігають за ними? Відповідь проста: потрібно з ранньго дитинства формувати у малюка лідерські якості, а допоможе вам в цьому , звичайно ж СПОРТ.

 

При виборі майбутньої спортивної секції для дитини, батьки задаються безліччю питань: куди краще робити упор, в сторону командного або індивідуального виду спорту? І чим керуватися? Звертати увагу на характер малюка або ж на майбутні переваги, популярність, престижність спорту або щось ще?

Давайте розглянемо, які критерії є основними при виборі і як не нашкодити дитині неправильно підібраного секцією. Розглянемо різні ігрові дисципліни.

Переваги командних видів спорту

До них відносимо ті види спорту, в яких перемоги можна досягти спільними зусиллями декількох гравців. Це футбол, баскетбол, волейбол, поло, лакросс, хокей, регбі та інші.

плюси:

  • підвищення комунікативних навичок, велике коло спілкування;
  • сприйняття дитини себе частиною команди, розуміння механізмів взаємодії людей один з одним або навіть прояв лідерських якостей;
  • командні ігри в основному найпопулярніші, тому діти часто рвуться займатися ними з великим ентузіазмом.

мінуси:

  • можуть бути перемоги і поразки, які не залежать особисто від дитини, що може негативно позначитися на його намаганнях;
  • занепад мотивації згодом, особливо якщо його функція в команді одна з кількох які ключових;
  • при конфліктах в команді, дитина може відмовитися і від самого спорт

Особливо корисний і рекомендований командний спорт дітям, які з дитинства володіють лідерськими якостями, прагнуть керувати людьми, їм бракує спілкування за інтересами.

Переваги індивідуальних видів спорту

До індивідуальних ігрових видів спорту відносяться такі варіанти як бадмінтон, теніс, фігурне катання, сквош, гімнастика. Вони підійдуть не всім дітям, але можуть послужити поштовхом для розвитку багатьох корисних навичок:

  • висока мотивація, так як будь-який успіх – це особистий успіх;
  • розвиток здатності тверезо оцінювати свої сили, розуміти об’єктивні критерії оцінки суперника з самим собою;
  • досягнення і перемоги в таких видах спорту цінуються однолітками високо, і дитина може значно підвищити самооцінку.

Мінуси:

  • дружба і приємні знайомства не завжди складаються, так як кожен спортсмен націлений на власний успіх, велика конкуренція;
  • мотивація може швидко впасти при постійних програшів, так як відповідальність лежить тільки на саму дитину;
  • перші кроки розвитку в спорті досить важкі.

Такі види спорту підходять зосередженим на своєму майбутньому і амбітним дітям. Ці риси найчастіше не розкриваються у віці 3-5 років, а починають формуватися років в 10-12. Але в цей період підтримка у вигляді улюбленого заняття може зіграти важливу роль, допомагаючи майбутньому підлітку самореалізуватися і досягти успіху.

 

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *