МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗДО №1 “ОРЛЯТКО”

Стан будівель, приміщень, території дошкільного навчального закладу

Дошкільний навчальний заклад № 1 «Орлятко» знаходиться у комунальній власності Конотопської міської ради. Заклад відповідає затвердженим  технічним нормам  і правилам, а також санітарно-гігієнічним вимогам. Загальна площа земельної ділянки складає  – 0,4 га, площа приміщення закладу – 911,5 кв.м. Земельна ділянка закладу знаходиться на території  житлового мікрорайону міста, має огорожу заввишки 1,60 м. Зелені насадження становлять 80% загальної  площі ділянки. У площу зелених насаджень враховуються квітники, газони, фруктові та декоративні дерева, живоплоти, кущі. Територія закладу не має зовнішнього електричного освітлення. Основна будівля дошкільного закладу знаходиться на 1-му поверсі 5-ти поверхового житлового будинку. У закладі функціонують групові,  спальні, роздягальні, туалетні кімнати, які відповідають санітарним вимогам утримання приміщень. Приміщення дошкільного закладу має 3 окремі виходи.     Заклад має мережу централізованого постачання води, електро- та теплопостачання. Установлено лічильники для обліку використання холодної води, електроенергії.  Усі мережі знаходяться в належному стані. Освітлення приміщень відповідає гігієнічним вимогам.

Приміщення харчоблоку розміщено на першому поверсі, має окремий службовий вихід.  Облаштовані комора та льох для зберігання овочів і сухих продуктів. Харчоблок забезпечений  необхідним технологічним обладнанням на 100%.  Усе обладнання знаходиться в  належному робочому стані.

У приміщенні пральні відведене місце для прасування білизни. Обладнання пральні та його розміщення відповідає вимогам з охорони праці під час роботи.

Матеріально-технічна база дошкільного закладу знаходиться у належному    стані.

Наявність, стан та  естетичне оформлення групових приміщень, спортзали, музичної зали, методичного кабінету, медичного блоку, харчоблоку, пральні, спортивних майданчиків, ігрових майданчиків та інших, передбачених для даного типу та профілю закладу

Дошкільний навчальний заклад № 1 «Орлятко» має:

– музично-спортивну залу;

– музей історії дошкільного навчального закладу;

– кабінет практичного психолога;

– ресурсну кімнату;

– медичний кабінет з ізолятором;

– методичний кабінет;

– кабінети директора, завгоспа, кастелянки;

– кабінет логопеда;

– харчоблок;

– пральну кімнату;

– комору та льох;

– групові приміщення;

– ігрові та спортивний майданчики.

Вільних приміщень у дошкільному закладі немає.

У музично-спортивній залі ( площа 74 м кв.)  створені належні умови для здійснення музичного та фізичного виховання дітей, атрибути та обладнання підібрані згідно віку дошкільників. Зала оснащена піаніно,музичним центром, телевізором.  Усі заняття проводяться під музичний супровід.

Інтер’єр музично-спортивної  зали оформлений відповідно до завдань естетичного виховання та сучасних вимог. Вдало підібрано кольорову гаму, характер освітлення зали. Комплектування відповідними меблями,  обладнанням та інвентарем  відповідає санітарно-гігієнічним вимогам та  вимогам техніки безпеки.

У склад групових приміщень входять: ігрова кімната, роздягальня, спальня, кімната для умивання, туалет. Інтер’єр кожної вікової групи відповідає її профілю, відрізняється своїм стилем. Педагоги використовують в оформленні панно, різнопланові композиції, виставки-презентації, фотокомпозиції. Завдяки творчому, неформальному підходу до своєї справи  вони створили  в дошкільному закладі таке розвивальне середовище, яке  забезпечує  необхідні умови для того, щоб діти набували навичок практичного життя, збагачували свій індивідуальний досвід з різних освітніх ліній.

Групові кімнати устатковані необхідними дитячими меблями, м’яким інвентарем, які відповідають санітарно-гігієнічним, естетичним вимогам. У роздягальнях всіх вікових груп розміщені фотостенди, інформаційні куточки для батьків, виставки  дитячих робіт, поради психолога, вчителя-логопеда, вчителя-дефектолога. У кожній віковій групі створено міні-методичний куточок, де систематизовано весь дидактичний, наочний матеріал для організації освітньо-виховного процесу. Інформація про зміст групових матеріалів відображена у спеціальних картотеках,  де вказано   наявність відповідної методичної та художньої дитячої літератури, дидактичних та рухливих ігор, демонстраційного та роздаткового матеріалів.
У кожній групі дошкільного закладу наявні технічні засоби навчання.

Осередком здійснення освітнього процесу та роботи з педагогічними кадрами в дошкільному закладі є методичний кабінет. Він естетично оформлений , має сучасне програмово-методичне забезпечення. У методичному кабінеті регулярно організуються виставки: «Новинки методичної літератури», «Готуємось до педагогічної ради», «Вивчаємо педагогічну спадщину», «Готуємось до огляду-конкурсу» тощо; з метою ефективного проведення атестації педагогів функціонує змістовний атестаційний куточок.
Територію закладу прикрашають яскраві квітники, рабатки, клумби, штучне озерце, фонтан,  казкові декоративні споруди з автомобільних покришок та інших матеріалів. Силами педагогів, батьків та вихованців створено  «екологічну стежину», де вихователі намагаються  забезпечити всі необхідні умови для проведення  практичної, експериментальної діяльності дітей, їх екологічного виховання. Кожна вікова група має  ігровий майданчик з трав’яним покриттям для проведення прогулянок з дітьми. На майданчиках розташовані альтанки, столи та лави для дошкільників, різноманітні спортивні та ігрові споруди, нетрадиційне ігрове обладнання для забезпечення рухової активності дітей  протягом дня.   Персонал слідкує за естетичним виглядом майданчиків, своєчасно здійснює їх прибирання.

Усі інші приміщення дошкільного  закладу (кабінет психолога, харчоблок, пральня, медичний та маніпуляційний кабінети)  також відповідають естетичним та санітарно-гігієнічним вимогам, вимогам техніки безпеки.