Логопедичне заняття з теми “Меблі купувати в хаті розставляти”

Мета:

Навчити розумінню  слів-іменників: назв меблів; вмінню встановлювати зв’язок між словом та предметом, що його позначає; вмінню правильно вимовляти та диференціювати звуки [м]- [н], фонематичному слуху.

Корекція артикуляційних укладів, мовленнєвого дихання.

Виховання уважності, посидючості, взаємодії.

Обладнання: чистомовка, мозаїка

Хід заняття

1.Привітання. Артикуляційна гімнастика

Вправи: «Лопатка», «Хоботок», «Годинник», «Місимо тісто», «Конячка»

2.Ігрова вправа на розвиток дихання та голосу «Здуй пилинки»

(дитина робить вдих, на видиху промовляє ф-ф-ф-ф)

3.Ігрова вправа на розвиток артикуляції та голосу «Який звук краще?» (логопед показує правильну артикуляцію звука [м] та [н] а дитина повторює.)

4.Ігрова вправа на розвиток фонематичного сприймання, загальної моторики «Що в кімнаті»

Логопед  промовляє назви меблів, дитина має відшукати в приміщенні цей предмет  побуту та показати.(стіл,стілець,щафа, тумба,крісло,тощо)

5.Ігрова вправа на розвиток фонематичного сприймання  голосу та моторики   «Промовляєм чистомовку»

Ма-на-ма – вже зима,   (дитина повторює за логопедом -рух холодно)

На-ма-на – світить місяць із вікна. ( дитина повторює за логопедом -показує на вікно)  за потреби логопед говорить та показує, а дитина уважно слухає та спостерігає)

6.Гра на розвиток дрібної моторики та уяви «Мозаїка»

Підсумки: Похвала у вигляді оплесків.

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *