08.06.2022р. Тема: “Як сонечко подорожує”

Доброго ранку шановні дорослі і малята.

Сьогодні ми поговоримо про те, як сонечко подорожує по небу.

Вночі сонечко добре виспалось.

Прокинулось воно зранку.

Спало сонечко у річці,

Ранком вмилось у водичці,

Хмарочками утиралось,

Травам, квітам усміхалось.

І що ж воно побачило? Побачило сонечко гарне місто, але не знає як воно називається. Давайте ми йому підкажемо, бо це наше місто, в якому ми з вами живемо.

Як називається наше місто?

А ось у місті стоїть гарний  будиночок. Захотіло сонечко дізнатися, хто живе в цьому будиночку. Заглянуло сонечко у віконце, але там нікого не побачило.

Піднялося воно вище, виглянуло із-за будинку і бачить, що почали сюди йти маленькі діти разом зі своїми мамами і татами. І тоді сонечко здогадалось, що це за будинок.

А ви малята, знаєте, куди йдуть зранку діти?

В дитячий садок. Діти побачили сонечко, привітались з ним: „Доброго ранку, сонечко!”

Всі малята зайшли до садочка, бо на них там чекали вихователі, іграшки. Пригадайте, що ми з вами робили зранку в садочку. Захотіло сонечко теж подивитися, що роблять діти, піднялося воно вище, зазирнуло у віконечко. І в групі у дітей стало світліше і тепліше. Воно дивилось уважно у вікно. А тим часом у діток закінчилися заняття, вони одягнулись і пішли гратися на майданчик.

Підняли діти свої голівки догори і побачили як до них посміхається сонечко. Діти теж посміхнулися до сонечка і привіталися: „Доброго дня, сонечко!”

Сонечко дивилося як діти дружно гралися на майданчику. Воно зігрівало всіх своїми промінцями.

Діти погуляли та й знову зайшли до садочка, бо вже був час обідати. Що роблять діти після того як пообідають?

Діти лягають спати, щоб відпочити і бути міцними.

Довго гуляло сонечко по небу, світило, гріло все довкола своїми промінцями, а діток все не було і не було. Сонечко перейшло на інший бік.

Знову сонечко, подивилося вниз і побачило, що на майданчику граються діти. Вони привіталися із сонечком: „Добрий вечір, сонечко!”

Вже за дітками почали приходити мами, вони йшли додому і розповідали про те, чим займалися в садочку.

Стомилося сонце за цілий день, стало повільно опускатися все нижче і нижче. Воно захотіло відпочити. Опустилося низько і сховалося за горою Настав вечір, потім ніч.

Разом із сонцем вночі сплять діти і дорослі, тварини і птахи. А вранці все знову прокидається разом із сонечком.

Проговоріть чистомовки

Ра-ра-ра – висока гора.
Ро-ро-ро – гостре перо.
Рі-рі-рі – сонце угорі.
Ру-ру-ру – не псуй кору.
Ри-ри-ри – книжку бери.
Ір-ір-ір – великий двір.
Ир-ир-ир – голландський сир.
Ря-ря-ря – ясна зоря.
Ар-ар-ар – вправний кухар.
Ер-ер-ер – молодий шофер.

Вправа «Знайди пару»

Склади речення за малюнком

Прочитайте   віршик

Ось тепер я добре знаю:
Сонце в річку спать лягає —
Сам помітив, як воно
Впало в хвилю — і на дно.

Побіжу мерщій до мами:
— Сядьмо в човен з парусами!
Човен бистрий, од коси
Нас до сонця принеси!

І скажу я так, як треба:
— Підіймайся, сонце, в небо —
Нам не треба темноти,
Ти ще, сонечко, світи

Поспостерігайте за сонечком протягом дня.

Звідки починає світити, де заходить сонце?

Чи є зараз сонечко надворі? Що нам дає сонце?

Який день сьогодні у нашому місті?

Якщо на небі світить сонце, то який це день?

Якщо нема сонця, то день який?

Де сонечко буває зранку, вдень, під вечір?

Коли воно більше припікає вранці чи вдень?

Зробіть висновок.

Вихователі:Грицюк Т.І.,Гнойова Т.П.