09.04.2020р. – Реалізуємо освітні завдання за темою “Звірі”

Доброго дня, малюки та батьки групи «Малятко»!

Бажаю вам гарного настрою та бути завжди здоровими.

Цього гарного весняного дня пропоную вам здійснити подорож до далекої Африки. Згодні? Пропоную озброїтись біноклем, бо Африка країна далека. Будемо розглядати все на відстані .

Запропонуйте дитині розглянути картину через бінокль, або трубочку з великим отвором

(наприклад з під харчової плівки) «Тварини далеких країн». 

Щоб дитині було зрозуміло про що йде мова, запропонуйте загадки :

«Знову чути дикий рев? Це в савану вийшов…»  (Лев)

«Дуже довгі ноги маю, ледве їх переставляю.

Сам високий я на зріст. Замість носа в мене хвіст.» (Слон)

«Очі гарні пишні вії. Має дуже довгу шию.

Добре це бо зручно їсти із дерев зелене листя.» (Жираф)

«Коли він в клітці, то приємний. На шкірі чорних плям безмежно.

Він хижий звір, хоча і трохи, як лев і тигр, на кішку схожий.» (Леопард)

«Біла смужка, чорна смужка. Заздрять їй усі подружки.

Що смугасту шубку має та по Африці гуляє.» (Зебра)

Кого ми зустріли в далекій Африці? (Тварин)

Яких саме  тварин побачили?

Хто сподобався найбільше?

Що ти знаєш про цих тварин?

А ось що я знаю про зебру…

Розповідь дорослого про зебру.

 Опис зебри. Зебра – це чорний в білу смужку кінь. Забарвлення зебри дуже схоже на морську тільняшку. У висоту вона виростає до 1,3 метрів, довжина тулуба – до 2,5 метрів. Скільки важить зебра? Вага цієї конячки приблизно 350 кг. Цікаво, що у всій Африці не зустріти двох однакових зебр. Забарвлення кожної неповторне, як відбитки пальців.

Де і як живе зебра? Ці тварини живуть тільки в Африці. Вони розселилися по всьому континенту. Їх можна зустріти в горах, савані і пустелі. Пустельних зебр залишилося дуже мало, тому вони занесені до Червоної книги. Зебри живуть табунами по 6-10 особин. У кожній групі тільки один самець, всі інші – самки з дітьми. Вони не мають постійного місця проживання. У пошуках нових пасовищ і води вони постійно переходять з місця на місце. На чолі табуна – найстарша самка, за нею йдуть інші зебри, хід замикає самець, який оберігає табун від небезпек.

Що їдять зебри? Харчуються вони травою, молодою порослю чагарників, листям нижніх гілок дерев. Зебри дуже люблять валятися в пилу. Так вони купаються і позбавляються від паразитів. Смугасті конячки дружать з маленькою пташкою, яка називається бичачий дятел. Вона сідає на зебру і дзьобом вибирає з її шкури шкідливих комах. Зебра спокійно пасеться в суспільстві інших тварин – буйволів, антилоп, газелей, жирафів і навіть страусів.

Скільки років живе зебра? У дикій природі зебра доживає до 30 років, в неволі – до 45. Розмноження У віці двох років молода самка вже може дати потомство. Зазвичай спаровуються зебри в сезон дощів. Вагітність самки триває рік, народжується найчастіше одне дитинча, дуже рідко – два. Протягом півгодини новонароджений малюк встає на ніжки, а всього через годину може бігати за мамою. Харчується лоша молоком матері до року, хоча вже в двомісячному віці спокійно щипає травичку.

Природні вороги зебр Хто нападає на зебру? Її головний ворог – африканський лев. Також на зебру нападають інші хижаки Африки – гепарди, леопарди, тигри, на водопої їй загрожує алігатор, малюки часто гинуть від гієн. Природа, щоб захистити зебру, нагородила її відмінним зором і слухом. До того ж зебра дуже полохлива і обережна. Коли табун пасеться або відпочиває на водопої, одна-дві зебри чергують, уважно оглядаючись і прислухаючись. При найменшій тривозі вони дають сигнал і весь табун тікає. Зебра скаче зі швидкістю 65 км/год, вона петляє не гірше зайця, різко змінюючи напрямок і не даючи хижакові схопити себе. Захищаючи лошат, дорослі зебри встають на диби, кусаються і брикатися.

Цікаві факти про зебр африканська зебра вміє гавкати, як собака; молоко зебри рожевого кольору; на зебру ніколи не сідає смертельно небезпечна муха цеце; зебру не виходить приручити, хоча вона і може жити в неволі в зоопарках.

Джерело: https://dovidka.biz.ua/rozpovid-pro-zebru/ Довідник цікавих фактів та корисних знань © dovidka.biz.ua

Ось яка чудова ця зебра . Чим  вам сподобалась зебра?

А щоб нашій зебрі було не сумно, давайте намалюємо їй подружку –  зебру-веселушку.

Розгляньте зебру, зверніть увагу на її великий тулуб, який  схожий на овал, голову та запитайте: що є у зебри на голові? Скільки ніг? Чим покрите тіло зубри? Якого кольору смужки? Як вони чергуються?

Малювати ми будемо фарбами. Для роботи вам знадобиться папір розміром А4, фарби акварельні, пензлик, стаканчик з водою, серветки.

Щоб малюку було цікавіше, запропонуйте послухати вірш Катерини Рибкіної «Зебра».

Зебра смужки розглядає:

  • Ця – пасує. Ця – не знаю…

Зебрі каже віслючок:

  • Нащо скільки смужечок?

Ти вдягаєш їх щодня?

Смужки – то твоє вбрання?

Зебра трошки зашарілась:

  • Це я так причепурилась!

Та сказала Зебра – мама до малечі із хвостами:

  • Діти , смужки не для вроди,

Смужки в зебри від природи!

Зробіть фізкультхвилинку.

Розгляньте карту – схему послідовності зображення зебри – веселушки. Слідуючи цій послідовності ви успішно створите малюнок разом з дитиною.

Розгляньте роботу  разом з дитиною, помилуйтесь створеним. Похваліть малюка за успішне завершення роботи та старанність.

Дидактична гра «Де чиє маля?»  Наприклад: у левиці – левеня, у слонихи – слоненя, у жирафи – жирафеня, у зебри – зебреня.

 

Вихователь: Гнойова Т. П.

Завдання 2

1. Гра «Кольорове доміно»

Мета: вивчати назви кольорів, вчити співвідносити за кольором, розвивати сенсорну сферу дітей, формувати вміння вживати роди прикметників.

Перед початком роздрукувати і вирізати картинки. Можна заламінувати їх.

Проведення гри:

Гравцям роздаються картки (по декілька штук). Той, хто починає гру, кладе одну картку на стіл. Інший гравець називає зображення на картці та його колір, і кладе поруч свою картку із зображенням такого ж кольору, називаючи його (за принципом доміно).

Звертати увагу на правильне вживання форм чоловічого, жіночого та середнього роду.

2. Перегляньте відео та повторіть  музичні інструменти.

3. Пограйте в гру “Знайди свою тінь”

4.

Вихователь: Істифєєва  А.В.

 

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *