24.05.2022р. – Кляксографія в роботі з дітьми

Шановні батьки!
Пропоную цікаво та творчо провести час з дитиною за допомогою кляксографії!

Кляксографія – це чудовий спосіб весело та з користю провести час, експериментувати з фарбами, створити незвичні образи.

Роздуваючи плями не можна точно передбачити, як вони розійдуться, і яким буде остаточний результат… Таке заняття буде цікавим для дітей. Причому не тільки цікавим, але і корисним: наприклад, в якості артикуляційної гімнастики. Кляксографія допоможе дітям поекспериментувати з фарбами і весело провести час. Техніка кляксографія полягає у використанні звичайної крапельки фарби, в  відомої як “ляпки”, “клякси”. Дітям дуже подобається, коли у ляпки розбігаються у різні сторони «ніжки». На ляпку можна впливати та керувати нею, перетворюючи в який-небудь задуманий об’єкт, окремі деталі якого домальовуються звичайним пензликом або фломастером. Зусилля по роздуванню фарби сприяють активній роботі легенів. У процесі малювання у дітей будуть виходити дуже несподівані зображення, до яких можна буде намалювати деталі. В процесі заняття в дитячому саду і малювання картинки, в якій використовується техніка кляксографія, у дітей: розвивається окомір і координація рук, розвивається фантазія, творче бачення і уява, відпрацьовуються навички роботи з фарбами,  діти вчать передавати силуети людей, рослин і тварин, розвивається старанність, уважність, акуратність.