31.05.2022р.Реалізуємо освітні завдання за темою:”Людина працею славна”(підтема:”Усі професії потрібні, усі професії важливі”)

Доброго дня,  шановні батьки та малюки!

Сьогодні, ми з вами завершуємо тему «Людина працею славна».

Професія – це робота, яку людина для себе обрала, справа, якою людина займається в житті. Професій є дуже багато, всі вони потрібні. Ми з вами поговоримо про професії, які ви знаєте, а також дізнаємось про нові, не знайомі вам.

Дидактична гра «Хто чим керує?» (ракетою-космонавт, мотоциклом-мотоцикліст, велосипедом-велосипедист, трактором-тракторист, кораблем-капітан. Літаком-пілот,а допомагає йому стюардеса. Автобусом-водій,а допомагає йому кондуктор, шофер керує вантажним видом транспорту. Потягом-машиніст, а допомагає йому провідник.

Професій є дуже багато, люди займаються певним видом діяльності, виконують свою роботу.

А тепер часу не гайте, хто що робить називайте.

Дидактична гра «Хто що робить?»(перукар-стриже, робить зачіски, пілот керує літаком, листоноша розносить листи, газети, журнали, продавець-продає товар, кравець-кроїть, знімає мірки, міліціонер-стежить за порядком, вчитель-вчить дітей у школі, кухар- готує їсти, комбайнер-молотить зерно, збирає врожай, тесляр-обробляє деревину, виготовляє меблі, доярка-доїть корову, лікар-педіатр-лікує дітей.

Молодці, діти, хто що робить назвали, а тепер ще скажіть, кому що потрібно для його роботи, який предмет, інвентар, інструмент потрібен?

Дидактична гра «Кому що потрібно?»(каструля-кухареві, ножиці, гребінець-перукареві, мольберт-художникові, посилка-листоноші, мастерок-будівельникові, ножиці, голки, нитки-кравцеві, шприц, бинт-лікареві).

Дидактична гра «Вгадай слово»

Діти, погляньте, ворона заглядала в книжку і залишила в деяких словах тільки частинку слова «кар». Відгадайте ці слова: кар-той, хто лікує людей (лікар), кар-той, хто робить чудові зачіски (перукар), кар-той, хто працює в аптеці (аптекар), кар- людина, яка працює на друкарській фабриці, де друкують газети, книги (друкар), кар-той, хто знає багато казок (казкар), кар-людина, яка працює на токарному станку (токар).

Отже, всі слова ворони про професії ви відгадали, настав час для чистомовки.

Разом з нами промовляй і професію називай.

Шу-шу-шу- я листи ношу (листоноша)

Ки-ки –ки- він будує будинки (будівельник)

Щі-щі-щі- варить він смачні борщі (кухар)

Же-же-же- він гарно стриже (перукар)

Те-те-те- все подвір’я замете (двірник)

Гра-вправа  «Що було б…?»

Що було б, якби не було листоноші? (лікаря, двірника, кухаря, будівельника і т.д.)

Закріпіть назви професій за допомогою мультфільма

Вихователі: Ніколаєнко І.А., Скідан В. М.