11.10.2022р.-Йодна профілактика у разі радіаційної аварії

Що таке йодна профілактика

З метою зменшення негативного впливу радіоактивного йоду на щитоподібну залозу, використовується калій йодид. Такий захід називають йодною профілактикою. Після прийому препарату відбувається блокування щитоподібної залози, що перешкоджає накопиченню в ній радіоізотопів йоду.

Приймати профілактичну дозу йодиду калію потрібно тільки після офіційного оповіщення про загрозу викиду та необхідність проведення йодної профілактики! Таке оповіщення проводиться  місцевими  органами виконавчої влади всіма  доступними  засобами масової інформації.

Оптимальний ефект йодної профілактики досягається при завчасному прийомі препарату за 6 і менше годин до надходження радіоактивної хмари. Препарат залишається ефективним одночасно з надходженням «хмари» та через 6 годин після. Не рекомендовано прийом препарату через 24 годин після надходження хмари.

Кому і в яких дозах потрібно приймати йодиду калію

• діти до 1 місяця – 16 мг,
  • діти від 1 місяця до 3 років – 32 мг,
  • діти від 3 до 12 років – 62,5 мг,
  • підлітки від 13 до 18 років, дорослі до 40 років– 125 мг.
  • Людям старшим за 40 років калій йод не призначають!

Які наслідки прийому йодиду калію

Тимчасова блокада функції щитоподібної залози та одноразове введення йодовмісних препаратів практично не позначається на стані здоров’я дітей та дорослих. Але якщо приймати такі препарати протягом тривалого часу і у неправильному дозуванні, підвищується ризик зниження функції щитоподібної залози. Отже, приймати йодовмісні препарати для профілактики не варто.

Сестра медична старша: Яковченко І.І.