13.10.2022р.-Профілактика грипу та ГРВІ

 

ГРВІ (гострі респіраторні вірусні інфекції ) – це група інфекційних захворювань, що викликаються вірусами, які передаються повітряно-крапельним шляхом та характеризуються підвищенням температури тіла, інтоксикацією та катаральним синдромом (запальний процес в слизових оболонках верхніх дихальних шляхів).

Профілактика грипу та ГРВІ буває специфічна та неспецифічна.

До специфічної профілактики відноситься вакцинація. Щорічна вакцинація є найефективнішим засобом для захисту організму від вірусів грипу. Найкращий час для проведення вакцинації напередодні грипозного сезону (у вересні). Якщо такої можливості не було, то вакцинуватися можна і впродовж всього сезону.

Неспецифічна профілактика ГРВІ включає в себе наступне.

  • Ранню діагностику захворювання та ізоляцію хворих на період 7-10 днів.
  • Зволоження повітря, провітрювання  та вологе прибирання приміщень.
  • Зволоження слизових оболонок є необхідною умовою нормального функціонування місцевого імунітету дихальної системи.
  • Прогулянки на свіжому повітрі будуть також дуже корисними, адже не тільки сприяють загальному зміцненню імунітету, а й тому, що на відкритому просторі концентрація вірусних частинок дуже низька, тому практично не можливо заразитись ГРВІ.
  • Раціональне харчування відіграє важливу роль у неспецифічній профілактиці ГРВІ, тому, що з їжею ми отримуємо всі корисні речовини необхідні для нормального функціонування наших біологічних бар’єрів, які першими протидіють вірусам, які вже потрапили в організм. Не менш важливими є достатній сон та відпочинок, які теж забезпечують адекватне функціонування імунної системи.

Сестра медична старша: Яковченко І.І.

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *