15.02.2024 Консультація для батьків користь ранкової руханки для дітей. Видео приклад ранкової руханки.

Кожній дитині для розвитку та доброго самопочуття потрібно щодня понад годину активно рухатись – такі рекомендації ВООЗ. Фізичні вправи ще потрібніші – як дітям, так і дорослим.

Насамперед, ранкова руханка дозволяє остаточно прокинутись, розім’яти м’язи, доставити порцію кисню до всіх клітин тіла – тому після неї таке приємне відчуття включеності в день. Заряд енергії допоможе почати день на позитиві, що особливо цінно, коли надворі похмура погода або, як зараз, немає можливості надовго вийти на вулицю.

Також щоденна рухова активність – це запорука не лише фізичного, але й психологічного здоров’я:

• знижує дратівливість і тривожність;
  • додає впевненості в собі;
  • сприяє соціальній інтеграції у суспільстві.

Якщо дитина недостатньо рухається, у неї може розвинутись гіподинамія. Цю хворобу ще називають “хворобою цивілізації”. У разі гіподинамії погіршуються кровообіг, дихання, травлення, знижується м’язова сила. Страждають й інші функції організму: гіршають пам’ять, увага, знижується розумова і фізична працездатність. Імунітет знижується, дитина частіше хворіє.

Ранкова руханка – це не інтенсивне заняття спортом, а, швидше, можливість краще розуміти і керувати своїм тілом, що дітям дуже потрібно.

Відео взяте з ютуб каналу: https://www.youtube.com/@tviyfizruk