27.03.2020р.-Усмішка- джерело щастя і довгого життя

Усмішка- джерело щастя і довгого життя. Своїм добрим поглядом ми можемо врятувати безліч людей. Той, хто посміхається, легше йде по життю. Посмішка може створити справжнє диво! Чи часто ми це робимо? По-доброму, щиро, весело?

Посмішка дитини – найголовніша річ, яка приносить щастя батькам. Очі усміхненої дитини горять любов’ю. Усмішка нікому й ніколи не заважає. Навіть у найтрагічніших ситуаціях вона може означати дружню підтримку, небайдужість до того, кого спіткало горе. Людина приходить у цей світ зі здатністю посміхатися. І це не просто красиві слова, а науковий факт. Вчені стверджують, що свідома посмішка з’являється на обличчі малюка у віці декількох тижнів, а несвідома – з моменту народження. Ще один факт – діти посміхаються в 40 разів частіше, ніж дорослі. Дослідження показали, що доросла людина в середньому посміхається 7 разів на день, в той час як дитина–300. Чому б нам не перейняти у дітей цю чудову звичку – посміхатися якомога частіше? Тим більше, що це не лише приємно, але й корисно.

Пропоную декілька порад  для  красивої та здорової посмішки

1. Правильна гігієна. Чистити зуби необхідно мінімум 2 рази на добу – вранці і ввечері, в ідеалі – після кожного прийому їжі. Користуватися спеціальною ниткою для очищення зубів.

2. Регулярні консультації у фахівців. Раз на півроку необхідно відвідувати стоматолога, для профілактичного огляду, навіть якщо вас нічого не турбує. Виявлення проблеми на ранніх стадіях дозволяє ефективніше боротися з карієсом і іншими проблемами.

3. Своєчасне лікування. При перших ознаках болю, відчуття дискомфорту в будь-якому з зубів (періодичні болі, гостра реакція на холодне-гаряче ) звертатися до лікаря потрібно негайно. Це дозволить уникнути серйозних проблем зі здоров’ям і лікуванням зубів.

4. Збалансоване харчування. Є продукти, особливо корисні для здоров’я зубів. Перш за все, в організм повинні надходити продукти, багаті кальцієм і фосфором. Включайте в раціон тверді сири, кисломолочні продукти, рибу, каші.
Здорові  білі зуби – це красива посмішка, а білосніжна, яскрава посмішка – це запорука успіху!Якщо дотримуватися цих досить простих правил у поєднанні з правильним раціоном харчування, можна сподіватися, що все частіше здорові дитячі усмішки будуть, наче сонячні зайчики, зігрівати наші серця!

Матеріал підготувала

сестра медична  старша