СУЧАСНІ ПІДХОДИ ДО ГЕНДЕРНОГО ВИХОВАННЯ ДОШКІЛЬНЯТ

18 грудня 2018 року на базі ДНЗ №1 «Орлятко» відбулося засідання методичного об’єднання вихователів молодших вікових груп закладів дошкільної освіти міста Конотоп «Сучасні підходи до гендерного виховання дошкільнят». Вихователь-методист ДНЗ №1 «Орлятко» Боженко Н.В. ознайомила присутніх із завданнями, основними принципами та формами роботи з гендерного виховання, розповіла про застосування ґендерного підходу під час організації основних видів діяльності дошкільників. Педагог відмітила, що неприпустимо протиставляти дітей за статевою ознакою в різних сферах життєдіяльності, іграх, навчанні, планах на майбутнє тощо. Необхідно відмовитися від обмежувального підходу до виховання дитини залежно від її статі, від нав’язування традиційних очікувань на користь її особистісного, індивідуалізованого розвитку. Члени засідання також мали можливість переглянути відеофільм «Виховання дітей без гендерних стереотипів», в якому розповідається про досвід роботи з гендерного виховання дошкільників за кордоном.
Під час проведення ділової гри «Дівчатка і хлопчики: такі різні і такі однакові», яку провели вихователь-методист Боженко Н.В., практичний психолог Панчук І.І., педагоги в цікавій ігровій формі ознайомились з особливостями розвитку хлопчиків і дівчат, відмінностями між ними на психічному, фізичному та поведінковому рівнях.
Також педагоги із задоволенням переглянули сюжетно-ігрове заняття «Подорож до Країни хлопчиків і дівчаток», яке для них підготувала вихователь молодшої групи «Буратіно» Шевчук Наталія Іванівна, яка в 2018-2019н.р. атестується на підтвердження кваліфікаційної категорії «спеціаліст першої категорії».