Теоретико-практичний семінар для вихователів старших вікових груп ЗДО «Наступність між дошкільною та початковою ланками освіти в рамках впровадження Концепції «Нова українська школа»

26 жовтня 2018 року на базі відділу освіти Конотопської міської ради був проведений теоретико-практичний семінар для вихователів старших вікових груп закладів дошкільної освіти «Наступність між дошкільною та початковою ланками освіти в рамках впровадження Концепції «Нова українська школа». Вихователь-методист ЗДО №1 «Орлятко» Боженко Н.В., яка є керівником методичного об’єднання, розповіла присутнім у чому полягає багатоплановість поняття «наступність», ознайомила їх зі структурою Нової школи, завданнями, які стоять перед педагогами дошкільної освіти та початкової школи, форматом взаємодії дорослих з дітьми, вимогами по забезпеченню наступності у час змін.

Вихователь ЗДО№3 «Теремок» Дяченко О.М. ознайомила педагогів з інструктивно-методичними рекомендаціями «Щодо забезпечення наступності дошкільної та початкової освіти» (лист МОН України від 19.04.2018р. №1/9-249). Після цього вихователі пройшли тестування для самодіагностики «Наступність дошкільної та початкової освіти».
У проведенні семінару брали участь учителі початкових класів Конотопського НВК: ЗОШ I ступеня – ДНЗ Овчинникова В.О., Шевченко Л.В. Овчинникова В.О. розповіла про зміни, які відбулися в початковій школі, ознайомила педагогів із завданнями співпраці, формами здійснення наступності, закликала вихователів до дієвої взаємодії.
Практичний психолог ЗДО №1 «Орлятко» Панчук І.І. розповіла про сучасний погляд на готовність дитини до школи з огляду на Концепцію НУШ, надала практичні рекомендації педагогам по формуванню психофізіологічної, особистісної та інтелектуальної готовності, запропонувала обговорити та спільно створити портрет сучасного першокласника.
Учасники семінару зійшлися на думці, що забезпечити розумну наступність можливо. Для цього потрібен діалог – діалог партнерів. А центром уваги має бути ДИТИНА.