01.12.2023р. – Реалізуємо освітні завдання за темою “Коло друзів”(підтема “Знімаємо кіно”)(2 день)

1.Мовленева гра “Хто що робить?”.

Повідомте дитині, що вчора ви планували разом створити фільм. Пригадайте, які за жанром вони бувають, що для цього треба. Пограйте в гру, в якій потрібно підібрати дієслова до слів.  Запропонуйте спростити завдання, використавши зйомку на камеру телефона. Нехай дитина сама обере тему та назву фільма, обговоріть зміст майбутнього фільму.

2.Вправа «Незвичні букви».

Створіть букви для оголошення про фільм( назва, реклама) – з пластиліну, скручених серветок або яскравих стрічок. Нехай дитина повправляється в прописах або штриховці букв. Додайте картинки, предмети за темою фільму.

1. Перегляд мультфільму про фіксіків – на 31 хвилині передивіться мультфільм “Мультик” про створення фільму чи мультфільму.

4.Вправа «Де ви були, що ви робили» – нехай діти покажуть якусь дію жестами, рухами, без слів, а дорослий відгадає її. Це допоможе створити командний дух у дитини.

5.Робота оператора.

Надайте дитині можливість самій знімати події, підкажіть, як саме потрібно держати камеру і тиснути на кнопку. Потім поміняйтеся ролями: дитина буде актором, а дорослий оператором. Зніміть діалоги дитини з іншими членами родини;  дитину у грі, праці. . Можна також використати запис танцю, пісні, які ввійдуть у майбутній фільм. Заохочуйте дитину самій проявляти ініціативу.

6.Монтаж фільму.

Поки дорослий «складає» фільм з частин, використовуючи музику та необхідне редактування, запропонуйте дитині накрити стіл з чаюванням для перегляду фільму. Після перегляду обміняйтесь думками та враженнями.

Підготувала вихователь Силка Оксана