04.05.2020р.-Вірус Коксакі: симптоми та профілактика

Вірус Коксакі – це ентеровірусне захворювання, яке передається повітряно-крапельним та фекально-оральним шляхами. Найчастіше вірус підхоплюють діти до п’яти років.Насправді, Коксакі – це група вірусів із 30 активних ентеровірусів. Вони розмножуються в шлунково-кишковому тракті. Інкубаційний період 7-10 днів. Як правило, вірус привозять із подорожей іншими країнами.  

Симптоми вірусу:

  • кашель;
  • висока температура;
  • можливі розлади шлунку;
  • головний біль, біль у м’язах;
  • висипка.

Прояви хвороби схожі на більшість сезонних захворювань, тому її важко діагностувати. Проте є головний симптом за яким можна безпомилково визначити вірус Коксакі. Це симптом “рука-нога-язик”. Для цього симптому характерна висипка з водяних пухирців, які найбільше локалізуються у ротовій порожнині, між пальцями рук та ніг. Висипка не потребує додаткового догляду, лише в разі запалення потрібно звернутися в лікарню.Вірус Коксакі не потребує лікування, оскільки має симптоматичний характер. Борються лише з проявами хвороби, до прикладу, з температурою вище 38.5. Якщо  у вашої дитини або у вас з’явилися симптоми вірусу Коксакі, відвідайте вашого сімейного лікаря. Після консультації у лікаря, ретельно виконуйте його настанови та залишайтеся вдома.  

Як передається вірус Коксакі:

 – повітряно-крапельним шляхом;

 – фекально-оральним шляхом; – через шкіру;

 – через предмети загального користування.

Найбільше схильні до цього захворювання маленькі діти, юнаки та дорослі чоловіки. Вірус Коксакі дуже активний, його заразність становить 98%.

Як лікувати вірус Коксакі

Специфічного лікування від вірусу Коксакі не існує. Симптоми проходять приблизно через 2-10 днів. Необхідно проходити симптоматичне лікування – це жарознижувальні та антигістамінні засоби, щоб збити температуру і полегшити свербіж через висип. Вакцини від вірусу Коксакі не існує. Єдина профілактика – дотримання особистої гігієни.

Щоб захиститись від вірусу, потрібно дотримуватися простих правил: 

  • Мийте руки після відвідування громадських місць та прогулянок.
  • Не контактуйте з хворими.
  • Якщо вам потрібно відвідати чи піклуватися про хворого, використовуйте засоби безпеки – рукавички.

Матеріал підготувала

сестра медична старша

Яременко Світлана Миколаївна

 

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *