06.11.2023 Консультація для батьків «Дитяча йога»

Йога — це давнє вчення про самовдосконалення. Хто і коли вигадав йогу, достеменно невідомо. Однак в долині річки Інд в Індії знайдено багато стародавніх печаток, які зображали людей у медитативних позах. Це перші свідчення існування йоги на Землі — вчені припускають, що виготовили їх ще в ІІІ тис. до н. е.
Асана — поєднання певного положення тіла з правильним диханням та медитацією. Асани покликані підтримувати здоров’я, гнучкість тіла та життєву енергію

Навіщо займатися йогою?
Східні гуру (вчителі) запевняють, що регулярні заняття йогою:

-допомагають розслабитися,
-покращують роботу внутрішніх органів та систем організму,
-підвищують працездатність та розумову активність, розвивають координацію рухів.

Починати заняття йогою можна з дитинства до глибокої старості. Діткам до 2,5-3 років виконувати асани допомагають мами. Діти 3 – 6 і 7 років можуть виконувати прості асани йоги самостійно під наглядом тренера. Як і будь-яка діяльність у цьому віці, йога проходить в ігровій формі.

Йога підходить дітям з порушеннями у розвитку: на дцп, синдром дауна, аутизм, гіперактивність та багатьма іншими захворюваннями. Незалежно від початкового стану дитини, йога завжди дасть поштовх до розвитку. Дитина може займатися як у групі з дітьми з нормальним розвитком, так індивідуально з тренером.

Кращі вправи

Їх досить багато. Конкретно для дітей фахівці пропонують освоювати такі.

Поза гори.

Витягує хребет і тіло, покращує роботу травної системи, особливо кишечника. З цієї пози слід починати заняття. Особливо добре підходить для дітей 3-6 років.

Поза кобри.
Благотворно впливає на м’язовий корсет спини і усуває проблеми системи травлення (підходить дітям 5 років, 7 років і 9 років).

Поза вітрів.
Чудово знімає стрес і дозволяє позбутися від такої проблеми, як підвищений газоутворення (для немовлят, що мучаться «газиками», це рятівний засіб);

Рогалик
Крути тулуб з боку в бік, розмахуючи руками вперед і назад, немов закручуєшся в маленький рогалик.

Пробудження
Сядь на підлогу та схрести ноги. Поклади руки на коліна. Тримаючи плечі опущеними, тягнися хребтом угору. От ми й прокинулись!

Вісімка
Сядь на підлогу. Схрести ноги.
Поклади ліву руку на праве коліно.
Праву руку витягни за спиною і глибоко вдихни.
Зміни руку.

Лев
Стань на коліна.
Зігнись, нахиливши груди до стегон.
Вдих, видих.
Подай тіло вперед и заричи, немов лев.

Сюрприз
Сядь рівно.
Підтягни коліна до грудей та обхопи їх руками.
Поклади голову на коліна.
Видихни.
Вдихни та підніми голову.

Сюрприз
Сядь рівно.
Підтягни коліна до грудей та обхопи їх руками.
Поклади голову на коліна.
Видихни.
Вдихни та підніми голову.

Літачком, видрою чи метеликом — а ким будеш Ти наступного заняття? Цікаві асани йоги, що нагадують рухи тварин, погойдування дерев або різноманітні предмети, допоможуть Тобі з радістю почати новий день. Головне — не втомлюватися шукати асоціації.