09.11.2023 Консультація для батьків «ЕФЕКТИВНІ ВПРАВИ ДЛЯ ВИПРАВЛЕННЯ ПОСТАВИ»

Формування постави дитини залежить від багатьох факторів. Важливо контролювати, як дитина стоїть, сидить, ходить. Потрібно періодично проводити фізичні зарядки, робити вправи для м’язів спини, ніг, живота. Все це необхідно для правильного розвитку природного м’язового корсета людини. Нехтування елементарними речами здатне привести до негативних наслідків.

На порушення дитячої постави впливають безліч факторів:

• вроджені і спадкові чинники;
  • перенесені захворювання;
  • травми;
  • зневажливе ставлення до соціально-гігієнічним правилам (мала фізична активність, погана загартованість);
  • невідповідність дитячих меблів віку дитини (висота столу і стільця не відповідає зросту дитини);
  • звичка неправильно сидіти;
  • тісний незручний одяг;
  • перевтома;
  • слабкий зір;
  • неправильна форма стопи;
  • психологічний стан.

Головні правила збереження красивої і здорової постави у дітей і школярів

Формування правильної постави у дитини починається з самого народження. Тому головна відповідальність за розвиток здорової дитини покладається в першу чергу на батьків.

Отже, формуємо правильну поставу у дітей: формування здорового постави з самого народження.

Приділяти увагу правильному фізичному розвитку дитини необхідно з самого народження. Вже з дитинства важливо починати прищеплювати дитині правильні звички і привчати до здорового способу життя.

Топ-5 вправ, які допоможуть зробити дитячу поставу здоровою.

1. Розвантажуємо хребет.

Два рази на день лежимо на твердій поверхні. Досить 15 хвилин для кожного разу.

2.Турнік.

Вісім в спокійному стані на турніку. За часом: на скільки вистачить сил.

3. Пряма спина.

Встаємо до стіни, щільно притиснувши голову, сідниці і п’яти. Відходимо від стіни, присідаємо і встаємо, прийнявши правильне положення.

4. «Ластівка».

Ноги разом, руки опущені. При відведенні однієї ноги назад, руки розводимо в сторони. Стоїмо півхвилини. Потім міняємо ноги.

5. Ходьба по кімнаті.

Ходимо, чергуючи різні варіанти: на носках, на п’ятах, на зовнішніх краях стоп.

Для того, щоб у дитини з дитинства формувалася правильна постава, необхідно з раннього віку починати над цим працювати, щоб не усувати наслідки своїх же недоліків у фізичному вихованні дітей.

Звертайте увагу на різні фактори – харчування, фізична активність, комфорт.

Допоможіть дитині вирости здоровим і успішним людиною!