12.05.2022р.Реалізуємо освітні завдання за темою”Квіти”(підтема”Лісові,польові та садові квіти”)

Шановні татусі , матусі та малята доброго здоров’я усім ! Сьогодні, ми пропонуємо вам   допомогти своїм  малятам дізнатися,  які бувають квіти та де вони полюбляють рости.

1. Спочатку запропонуйте малюкові послухати та спробувати відгадати загадки про квіти від веселого коника – стрибунця,  який поведе вас у світ квітів ,перейшовши за посиланням

Так, усі ці квіти  полюбляють зростати в різних місцях, тобто у лісі, у полі, та у саду тому ми часто чуємо : лісові квіти, польові квіти, садові квіти.

Запрошуємо вас разом з малюком дізнатися де і які ростуть квіти?

Це ліс    .

Згадайте разом з малюком, що цікавого ви бачили гуляючи в лісі весняного дня? На які дерева та кущі звертали увагу? Який вигляд вони мають весною? Яку весняну квітку ви побачили разом вперше? Які емоції вона викликала у вас?

Чарівний ліс , в ньому росте безліч росли та квітів , ось деякі з них:

Проліски синьоокі.

«Я – перша квіточка весни.Я- пролісковий цвітУ мене очі голубі, такі, як неба синь!»

Білі підсніжники.

«Підсніжники білі зустріли весну,

Першими ліс пробудили від сну.»

Барвінок.

«- Де ти барвіночку, ріс, що такий красивий виріс?

• Ріс я в лісі, при криниці, при студененькій водиці.»

Конвалія.

«На одній тонкій стеблині дзвоники біленькі.

Це конвалії тут нині розцвіли дрібненькі.»

Про квіти конвалії існує багато легенд . Розгляньте деякі з них на плакаті.

1. Запропонуйте дитячій увазі послухати коротке оповідання

« КОХАЧ КВІТІВ» Н.Солодке.

Весною всі раді квітам. За довгу зиму скучили очі по яскравому та кольоровому. Діти у лісі збирають квіти. Поспішають на перші квіти метелики, бджоли та мухи. І рябчик туди ж: верба цвіте він на вербі, чорниця та лохина – він до них. Зацвітуть незабудки – не забуде і незабудки. Діти складають із квітів букети; букети ніжні, гарні, пахучі. Метелики та бджоли пригощаються на квітах. Квіти для них – розписні скатертини-самобранки. Сідай і веселись: і мед, і нектар і сік. А рябчик квіти їсть! Виявляється, вони ще й смачні! І дуже любить незабудки. Напевно, вони мають особливий, незабутній смак. Усі люблять квіти. Тільки кожний по-своєму.»

Питання прочитаного: Чому навесні всі радіють квітам? Що роблять діти у лісі? Хто поспішає на перші квіти? Що роблять діти із квітів? Чим бджоли та метелики пригощаються на квітах? Які квіти любить рябчик?

1. А дізнатися  про польові та садові квіти вам допоможе цікава розповідь, яку можна переглянути перейшовши за посиланням :

Ось ми  і дізналися де і які ростуть квіти.

1. А тепер ми пропонуємо вам переглянути веселого мультика і дізнатися «Як з’явилися квіти?» та пограти в гру «Порівняй квітку»

Перейшовши за посиланням

5.Наступне завдання – дидактична гра :«Квіткова галявина» на утворення відносних прикметників.

Галявина, де ростуть ромашки (яка?) ромашкова.

Галявина, на якій ростуть волошки (яка?). волошкова.

Галявина , на якій ростуть маки (яка?).  макова.

Галявина, на якій ростуть кульбаби (яка?). кульбабова.

6.Дидактична вправа «Які квіти в букеті?»

7.На закріплення : дидактична гра «Що, де росте?»

Розгляньте з дитиною таблицю з квітами, запропонуйте назвати зображені квіти та визначти місце де вони ростуть. Наприклад: медунка – росте в лісі; лілія -посте в саду.

1. Ми вважаємо, що до вподоби вашому малюку буде коротенький віршик з використанням мнемотаблиці. Прочитайте його разом з дитиною , а в подальшому можна вивчити на пам’ять.

9.Запропонуйте малюкові намалювати чудові квіти , а які саме він дізнається коли відгадає   загадку:

«Виростає з цибулинки, різні має він відтінки.

Сам поважний, наче пан, із чужих країв – тюльпан»

Для роботи вам потрібно : папір білого кольору, гуашеві фарби червоного . жовтого, зеленого кольорів, виделка, пензлик, стаканчик з водою. Серветка та хороший настрій.

Як саме створити цю гордовиту квітку вам допоможе перегляд майстер – класу. Відкрийте перейшовши за посиланням:

Чудово, ваш малюк ,неначе справжній художник, створив гарну картину

« Тюльпани».

Незабудьтесь   похвалити дитину та прислати нам фото вашого шедевру.

Бажаємо приємного спілкування з дитиною.

Вихователі : Гнойова Т. П. та Грицюк Т. І.