13.11.2023р. Реалізуємо освітні завдання за темою ”Я і моя сім’я” підтема “Ті, кого я люблю”.

1.Доброго ранку, шановні батьки і діти. Сьогодні ми говоритимемо про те, що кожна людина любить і шанує. Послухайте вірш і спробуйте здогадатися, про що йдеться.

Ми здорові і щасливі!

Ми веселі і красиві!

Тато, мама, брат і я —

Дуже дружна ми сім’я.

Здогадалися? Так, ми поговоримо про сім’ю.

У кожного з вас є сім’я. Це мама, тато, братики, сестрички. Сім’я — це батьки і діти. Вони живуть разом, люблять і поважають одне одного. Сім’я повинна бути дружною.  У  кожної людини є батьки. У вас є тато і мама. У них є свої батьки, для вас — це дідусь і бабуся. А у дідуся і бабусі — свої батьки, для вас — це прадід і прабабуся. Батьки, діти, бабусі, дідусі, прадіди та прабабусі — це родина, рід.

Запросіть дитину до пальчикової гри “Ось і вся моя сім’я” (рухи та слова дитина може повторювати за вами).

2. Проведіть з дитиною бесіду : “Кого називають сім’єю”.

Сім’я – це найближчі та найдорожчі люди.

Сім’я – це батьки та їхні діти.

Сім’я – це мама, тато і я.

Сім’я – це рідні люди, які живуть разом.

Сім’я – це люди, які люблять один одного та піклуються один про одного.

-Чи знаєте ви, як ставляться матуся й тато до всіх своїх діточок? А як ставляться ваші батьки особисто до вас? (Відповіді). Дітки в родині – це і велика радість, і безмежне щастя для батьків, і турботи, і клопоти. Скажіть, коли ви приносите мамі й татові радість і задоволення? (Коли навчаємося чогось нового та хорошого, коли допомагаємо, не вередуємо, не хворіємо).

-А ще ваші батьки мають повсякчас турбуватися про вас. Хто ж, як не вони, подбає про те, щоб ви мали всі потрібні речі, були смачно нагодовані, вчасно прокидалися та лягали спати, росли здоровими й дужими.

3.Проведіть з дитиною тренінг емоцій.

Дитина формулює настрій та самопочуття того чи іншого члена родини та  відтворює, дивлячись у дзеркальце:

• мама весела;
  • мама сердита;
  • мама втомлена;
  • тато свариться;
  • тато хворий;
  • сестричка весела;
  • братик сумний.

4. Запропонуйте дитині взяти два круги. (більший і менший). Менший- це сім’я (діти і батьки). Більший- рідня, родина, бабусі, дідусі, родичі. Покажіть, що маленьке коло завжди знаходиться у великому, якщо родичі дружні. Після виконання попросіть розповісти про свою сім’ю і родину.

5.Запросіть дитину зробити невеличкі подарунки для своїх  близьких– намалювати їм листа : квадрат із загнутими всередину кутами .

6.Виконайте завдання: розмалюйте домашніх улюбленців.

Вихователь ; Ніколаєнко І.А.