13.12.2023 Консультація для батьків «Користь плавання для дітей»

Користь плавання безсумнівна для людини в будь-якому віці. Але для зростаючого дитячого організму регулярні заняття цим видом спорту просто необхідні. Саме плавання максимально навантажує і розвиває абсолютно всі групи м’язів, що не характерно для інших видів спорту. У процесі плавання активно працюють м’язи рук і ніг, весь плечовий пояс, м’язи живота і спини. Все тіло рівномірно навантажується.

ПРИЧИН ВІДДАТИ ДИТИНУ НА ПЛАВАННЯ

1. Поліпшення м’язового тонусу

М’язи всього організму опрацьовуються повністю незалежно від обраного стилю плавання, що покращує м’язовий тонус і допомагає зробити їх сильнішими. Під час плавання чергується напруга і розслаблення різних груп м’язів, що збільшує їх працездатність і силу.

2.Розвиток гнучкості і рухливості суглобів

Під час плавання суглоби і зв’язки безперервно працюють. Наприклад, під час кругових рухів руками зміцнюються плечові суглоби, під час руху ногами – тазові. Також плавання дає неоціненну користь хребту, який під час тренувань витягується, а хребці стають на своє місце.

3.Контроль ваги

Плавання надзвичайно енерговитратний вид спорту, навіть кращий, ніж фітнес, а тому ідеально підходить тим, хто має потребу в коректуванні своєї ваги. Під час тренувань обмін речовин істотно прискорюється. За 10 хвилин плавання брасом, можна втратити до 60 калорій, а під час плавання на спині ця цифра збільшується до 80 калорій, фристайл забере 100 калорій, а батерфляй всі 150 калорій.

4. Поліпшення роботи серцево-судинної роботи

У дорослих і дітей, що регулярно займаються плаванням, підвищується витривалість і сила серцевих м’язів, збільшується їх потужність, тобто обсяг крові, виштовхується серцем за один цикл його діяльності.

Частота серцевих скорочень у хвилину зменшується, аеробне навантаження зміцнює серце і допомагає безперебійно виконувати свою функцію, тобто розслаблятися і скорочуватися, що призводить до поліпшення кров’яного потоку по всьому тілу.

5.Поліпшує кровеносну систему

Цей вид спорту також сприятливо впливає на кровеносну систему, так як знижує артеріальний тиск. Тим самим знижується ризик виникнення серцево-судинних хвороб. Приводить в норму серцевий ритм і кровообіг, покращуючи роботу серцевого м’яза і судин.

Girl (8-9) swimming underwater, showing thumbs up, underwater view

6.Поліпшення роботи нервової системи

Заняття плаванням позитивно позначається на стані центральної нервової системи, врівноважує процеси збудження і гальмування, покращує кровопостачання мозку, знімає втому, допомагає при нервовому перенапруженні і депресії, покращує сон, концентрацію, увагу. Це саме те, що потрібно для дітей шкільного та підліткового віку.

7.Поліпшення роботи імунної системи

Відомо, що заняття плаванням це відмінний спосіб загартовування організму. Воно підвищує стійкість до впливу низьких температур і як результат робить організм менш сприйнятливим до простудних захворювань. Підвищуються захисні властивості захисної системи, збільшується опірність інфекціям.

8.Боротьба зі стресом і поліпшення самопочуття

Сучасний ритм життя школяра настільки активний, що не кожному дорослому під силу жити в постійно активному стані. Люди втомлюються від спеки, напруги, а під час заняття плаванням організм знаходиться в охолоджуючої і заспокійливої середовищі. Це дозволяє довше не відчувати втому і займатися більш тривалий час, ніж на суші. Після заняття підвищується загальний тонус, емоційний фон. Плавання це один з кращих засобів для боротьби з безсонням.

9.Плавання – спорт для всієї родини

Під час плавання добре тренуються м’язи. Різні стилі плавання тренують різні групи м’язів. Люди, які з якихось причин не можуть займатися в тренажерному залі, можуть дозволити собі заняття плаванням в басейні.

Плавання рекомендується людям з надмірною вагою, хворим суглобами або спиною, вагітним жінкам.