17.04.2020р.Реалізуємо освітні завдання за темою “Врятуй себе сам” (підтема “Свято Великдень”)

День добрий , шановні батьки та малюки!

Вже зовсім скоро замість звичайного «Добрий день!», ми скажемо «Христос воскрес!». Малюки ж запитають, чому це так?

От же пропоную сьогодні розповісти діткам про Великдень.

Що розповісти дитині про Великдень ?

Наближається найсвітліше християнське свято Христового Воскресіння, до якого ретельно готується майже кожна православна родина з маленькими дітьми. Незважаючи на інтуїтивне відчуття величі та радощів від прийдешньої події, не кожна дитина може відповісти, у чому сенс святкування Великодня та чому православні вважають цей день найбільш значимим у році.

Почніть бесіду з того, що незабаром всі православні віряни готуватимуться до найбільш радісного та важливого свята – Великодня. Відзначаючи його, ми шануємо диво, що сталося багато років тому, та дякуємо Господу за надію на вічне життя.

Давним-давно на землі жив Божий син Ісус Христос, що багато подорожував країною та говорив людям про любов, вічне життя, необхідність допомагати один одному, не грішити та прощати проступки. Він зцілював хворих та виявляв співчуття до усіх, хто цього потребував.

Але царі боялись Ісуса і не любили його. Схопивши Божого сина, вони довго знущались з праведника, а після того розіп’яли на хресті – на горі Голгофі. Ісус добровільно прийняв усі страждання та мученицьку смерть: цим він спокутував гріхи людей та відкрив ворота до Раю.

На третій день після поховання Христа сталося диво – він воскрес із мертвих, доказавши цим, що душа є безсмертною. У нас теж є шанс на воскресіння після смерті – робити якомога менше поганих вчинків, що віддаляють нас від Бога.

Значення пасхальних символів

Не забудьте роз’яснити смисл незамінних пасхальних атрибутів:

• крашанкиписанки – фарбовані яйця, що символізують нове життя. Згадайте, що раніше яйця фарбували виключно в червоний колір, який означає кров Христову, пролиту за нас.

На питання дитини: «Чому на Великдень фарбують яйця?» Можна розповісти таку історію.

На Великдень до римського імператора Тиберія прийшла Марія Магдалина з благою звісткою: «Христос воскрес!» – повідомила вона і піднесла в дарунок імператорові куряче яйце.
Імператор розсміявся і сказав, що швидше за яйце стане червоним, ніж він повірить в це. І на очах у здивованої публіки біле яйце в руках Марії стало червоним! Коли Тиберій це побачив, він був вражений і відповів: «Воістину воскрес!». З тих пір червоне яйце стало символом нового народження і вічного життя.

• паска – великодній хліб, головна страва на столі;
  • сирна паска – солодкий десерт у формі усіченої піраміди як символу гробу Господнього.

Традиція ходити до друзів та приймати гостей вдома на свята дуже подобається малюкам. А ще – веселі ігри з пошуком схованих в оселі яєць, мультфільми про Христа, дитячі пасхальні вистави й ігри та читання дитячої біблії (для діток старшого віку).

Проведіть цей день разом з родиною, подбайте про те, чим розважити дітей в цей день.

Запропонуйте послухати, а потім і вивчити віршика.

Розгляньте та розкажіть дитині про значення символів української писанки.

Разом з малюком складіть Великоднього кошика.

Запропонуйте пограти в ігри.

• «Допоможи кролику принести писанки друзям»
  • «Скільки крашанок у кролика?»
  • .

Ось такі красиві яєчка  ви можете створити разом з дитиною.

Поради стануть вам у нагоді при поясненні дитині «Що таке Великдень?»

Бажаю приємного спілкування.

Вихователь: Гнойова Т. П.

1. Перегляньте відео казку “Писанка”, та обговоріть.

1.Гра «Склади писанку».

На загальному ватмані зображені контури пасхальних яєць. Самі яйця «розбились», оскільки мишка бігла, хвостиком зачепила… Завдання в тому, щоб разом склеїти за допомогою клею-олівця всі яйця. А потім прикрасити крашанки гарними паєтками. Потім плакат можна помістити на кухні на згадку про свято. Вправа на вміння діяти в команді, поступатися, брати на себе ініціативу.

2.Запропонуйте малюку пограти в гру “Великодні фарби”

3.

Вітаємо зі Світлим Христовим Воскресінням. Світла і добра, благополуччя і процвітання, віри і любові вам. Миру і щастя дому вашому, Вам, рідним і близьким. Христос Воскрес!

Вихователь: Істифєєва А.В